Wpis z mikrobloga

Mirki, czy taki zestaw będzie do siebie pasować? To nie ma być maszyna do gier, ale raczej coś do pracy z kilkoma programami, co przy okazji obsłuży ze 2 duże monitory, czasami ewentualnie jakąś zabawę obróbką video itp. Procesor jest z tego co wiem nie-mega-mocny (choć dobry), ale możliwe, że za rok-dwa-trzy go wymienię po prostu na sporo lepszy model.

#komputery #komputerstacjonarny #pytanie #pc
SVCXZ - Mirki, czy taki zestaw będzie do siebie pasować? To nie ma być maszyna do gie...

źródło: comment_1589955511r17KruuA3wxZAYPQw3ySYy.jpg

Pobierz
  • 94
@SVCXZ: Morele ma zszarganą opinie przez niektóre akcje, ale to się tak naprawdę wszędzie zdarza, a morele jest największe to najwięcej takich akcji wypływa. Jednak jeślibyś złożył taki zestaw w tej cenie lub taniej np w xkomie to bym ci właśnie xkoma polecał, ale tutaj przeceniony jest ram w morele, więc wątpie żeby w xkomie też był, a poza tym morele ma z reguły najmniejsze ceny. Tak naprawdę to obudowa w
@SVCXZ: Maksymalne taktowanie ramu zejdzie na 3200. Płytę dobierałem pod tamten ram na 3200, potem znalazłem ten ram z 3600mhz. Bez problemu będzie działać. Plus taki, że masz b.szybki ram na przyszłość. Płyty obsługujące 3600 są droższe, ale znalazłem jedną, tańszą https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b450m-ds3h-4141320/ i ona obsługuje ponoć 3600. Sęk w tym, że ta płyta którą podesłałem w zestawie ma dobrą renomę wśród wielu redakcji, procesory się na niej dobrze kręcą, ale tym
@SVCXZ: Tam w morele z tego co wiem jest jakiś kod, który przy podanym budżecie pozwala ci złożyć u nich kompa za 1zł, ale nie pamiętam jaki i jak to działało. Ale zakładam że umiesz sam złożyć kompa skoro dobrałeś tamte części. No i na pewno w transporcie złożony komp to wieksze zagrożenie (pomimo że z tego co wiem obudowa cała jest w powietrznych poduszeczkach) uszkodzenia niż przysłane podzespoły w pudełkach
Jakoś nie przekonuje mnie SilentiumPC, ale wiele osób to kupuje i nie słyszałem żeby się coś działo.


@MondryPajonk: w obudowie nie ma za wiele co się popsuć :P
sam mam Silentium i dwie uwagi tylko:
- pamiętaj że kupujesz Chińszczyznę
- sprawdź jak jest z odległością pomiędzy miejscem montowania płyty głównej a zamknięciem obudowy z tyłu, u mnie się ledwie kable pod płytą zmieściły (dosłownie dopychane kolanem)

Poza tym, polecam.