Wpis z mikrobloga

Mirki, czy taki zestaw będzie do siebie pasować? To nie ma być maszyna do gier, ale raczej coś do pracy z kilkoma programami, co przy okazji obsłuży ze 2 duże monitory, czasami ewentualnie jakąś zabawę obróbką video itp. Procesor jest z tego co wiem nie-mega-mocny (choć dobry), ale możliwe, że za rok-dwa-trzy go wymienię po prostu na sporo lepszy model.

#komputery #komputerstacjonarny #pytanie #pc
SVCXZ - Mirki, czy taki zestaw będzie do siebie pasować? To nie ma być maszyna do gie...

źródło: comment_1589955511r17KruuA3wxZAYPQw3ySYy.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
@szasznik: Noctua NF-P12 redux-1700 PWM (ten mam właśnie zamontowany z tyłu), 2x Be Quiet Pure Wings 2 140 mm (kupiłem używki, bo nie mogłem znaleźć nowych w dobrej cenie i długi czas zamówienia był, są na froncie) no i mam 2x Fractal Design Silent Series LL 120 mm LED (były w obudowie, są zamontowane u góry, oryginalnie znajdowały się na froncie)
  • Odpowiedz
@szasznik: Zależało mi tutaj na przepływie powietrza, a nie ciszy więc może ktoś wybrałby inny zestaw ale no jak mówie akurat to moim zdaniem był dobry wybór. Jedyne czego żałuje przy składaniu tego PC że nie zdecydowałem się dopłacić 100-150zł do płyty głównej żeby mieć USB-C, lepszą sekcję zasilania i więcej złącz na wentylatory PWM
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SVCXZ: 600W ? () to jest żart czy tak na poważnie ?

@NaChMiNick: mam 680W przy Ryzen 3600 I Gtx 1660 super, jakiś problem xD?

I ma już chyba 5 lat bo nie dawno pakowałem nowe Bebechy i zasilacz zostawiłem stary.

Ważne jest aby kupić dobrej klasy zasilacz a nie gowienko :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NaChMiNick: xD 80-100 FPS Wiesiek na najwyższych przy full HD bez HairWorks (a gram na TV 55cali)

80-100 FPS Origins na prawie najwyższych przy full HD

XDDd

Co ty mi będziesz mówił że mi braknie xDD

AMD ma 65W TDP jeśli się nie mylę :)
  • Odpowiedz
@szasznik: Przeglądałem trochę i ponoć jest dość dobry. W razie czego to akurat zasilacz jest jednym z tych komponentów, które najłatwiej wymienić.

@trll: Wszędzie mogę dopłacić tu kilkadziesiąt, tu kilka, tu kolejne X. Budżet przekroczyłem o 450zł już starczy. A grafiki i tak obym te 50% użył... Czekać też nie chcę, bo do nowego komputera przymierzałem się od około roku. Jedna rzecz będzie taniej, inna zdrożeje. Też nie oszukujmy się,
  • Odpowiedz
@dupskojestzajete: Wychodzi na to, że tak. Wziąłem 560W, więc i tak spory zapas będzie, ale przynajmniej jak zechcę podłączyć napęd zewnętrzny, kolejny dysk czy jakieś lampki USB/wentylator i inne pierdoły to wiem, że mam swobodny zapas :)
  • Odpowiedz