Wpis z mikrobloga

@ethics: Sycę oczy i apetyt na coś słodkiego. Na pewno bedske dobre na gorsze dni i nagle napady ochoty na coś słodkiego.
@jozef-dzierzynski: @KromkaMistrz: Galaretkę zero z kfd zalewam ciepłą wodą i dokładnie rozpuszczam jak w przepisie. Czekam aż lekko ostygnie. Dodaje do tego skyr naturalny/smakowy i aromaty/ekstrakty.
Całość blenduje i napowotrzam blenderem kielichowym. Robi się pianka która odataqiam do lodówki.
@Skogyr: Kupiłem już ta galaretkę to muszę dojeść. Były dwie ładne Panie w sklepie i tak się zagadałem ze kupiłem z rozpędu ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie w składzie poza słodzikiem, sokiem z buraka i żelatyna w tej galaretce nie ma wiec pewnie i sama żelatyna się sprawdzi.
Widziałem jeszcze przepis na ptasie mleczko ale za dużo z tym zabawy. Tutaj wsypuje, zalewam, blenduje i gotowe.
@Egonzdobywca: Taki z biedronki (chyba 150 gram), wydaje mi się że kolor zależy od galeretki, ilości wody i wybranego skyru (w moim przypadku zwykły naturalny).
Ta kwestia jest dla mnie akurat co najmniej drugorzędna ale zawsze możesz zabielić rozpuszczając galaretkę w miksie wody z mlekiem / napojem roślinnym.
@Skogyr: A ja chce! Ma być smakowy i koniec.
Mógłbym kupić truskawkowy skyr i mieszać go z żelatyną, czynność pewnie ta sama, też będzie truskawkowe ale mam już tą galaretkę, zjem ją do końca to zobacze jak smakuje Twoim sposobem. Pewnie wyjdzie nawet mniej kcal.
Więcej zabawy jest z zupełnie innym przepisem na ptasie mleczko.
@Skogyr: z kakao już się naciąłem jak próbowałem zrobić jakieś fit ciasto, swoją droga te wszystkie imitacje batonów z masami na bazie budyniu, skyru i właśnie kakao smakują tak samo. Szkoda brudzić naczynia.