Wpis z mikrobloga

  • 2265
Budzę się codziennie, otwieram oczy, mówię "#!$%@?, znowu w tej Posce". I już mi się nie chce niczego. Jedyne co chcę to wyjechać z tego poskiego syfu. Nienawidzę tego państwa.

#codziennieotwieramoczy
  • 168
  • Odpowiedz
@cadcadcad: Jak ktoś nie chce / nie może opuścić swojej banki komfortu to musi czekać na nadarzającą się okazję która spełnia warunki. Zmiana życia czasami to decyzja która wymaga poświęceń i ciężkiej pracy, im bardziej jesteśmy przywiązani emocjonalnie tym trudniej podjąć jakąkolwiek decyzję. O ile pomoc chorym rodzicom zrozumiem, o tyle jeżeli wiesz ze za 2-3 lata odkujesz się za granicą i będziesz mogl wrócić do poziomu życia który miałeś w
  • Odpowiedz
niektórym to się chyba wydaje że pieniądze na zachodzie to na drzewach rosną i bez znajomości języka,
konkretnych umiejętności oraz doświadczenia czeka super praca z własnym mieszkaniem. Marzyciele.
  • Odpowiedz
@cadcadcad 3. chcę sie przeprowadzic, ale mam dobra prace i nie wiem czy znajde taka w miejscu docelowym, patrz 1
Jak masz dobrą pracę to masz fach w ręku, dla fachowców zawsze się znajdzie praca wszędzie.
Jak masz dobrą pracę to wnioskuje, że również masz dobre pieniądze, na bank masz jakieś oszczędności.
  • Odpowiedz
@cadcadcad: Ty chcesz oszukać siebie, czy garstkę wykopków? XD
Jedyne co podajesz to zwykłe wymówki usprawiedliwiające brak działania. W skrócie - chcesz mieć ciastko i zjeść ciastko.

1. chcę sie przeprowadzic, ale nie mam pieniędzy na kupno mieszkania i funkcjonowanie dopoki (nie wiadomo kiedy) znajde prace w nowym kraju


Kupno mieszkania na zachodzie XD No to przygotuj ze 100-150k euro gotóweczki. Większość Europy Zachodniej nie kupuje mieszkań, tylko wynajmuje. To u
  • Odpowiedz
@KlawyMichau: Powtarzam to za każdym razem: jak jesteś śmieciem w polsce to będziesz śmieciem za granicą. W Polsce po prostu twoje bycie śmieciem jest spotęgowane przez #!$%@? mentalnie ludzi i #!$%@? mentalnie państwo

Pracowałem za granicą kilka lat. I co? Żałuję że wróciłem. Gdyby nie koronawirus to prawdopodobnie już bym dawno siedział za granicą
  • Odpowiedz
  • 1
@KlawyMichau Bo mam rodzinę kobietę znajomych, wszędzie fajnie gdzie nas nie ma nie każdy jest tak silny psychicznie żeby żyć za granicą z obcymi ludźmi daleko od swoich bliskich, ulubionych miejsc i wśród różnych kultur tam zawsze będziesz obcy.
  • Odpowiedz
@A-K-G: Budzę się codziennie, otwieram oczy, mówię "#!$%@? znowu na tej pięknej Islandii" i od razu wszystko mi się chce. Jedyne co chce to dostać obywatelstwo. Kocham to państwo.
  • Odpowiedz