Wpis z mikrobloga

142 850 - 450 = 142 400

Data donacji - 18.05.2020
Donacja - krew pełna
Grupa krwi - 0 Rh-
Prywatny licznik - 21 250 ml
Odznaczenia - ZHDK III / II / I stopnia

Oto i moja kolejna baryłka. Dawno już nie miałem tak długiej przerwy. Zazwyczaj dzwoniono do mnie z prośbą o dzielenie się płytkami krwi i w efekcie przez ostatnie ponad 2 lata praktycznie co miesiąc (czasem nawet częściej) oddawałem płytki. Z racji tego, że teraz już ponad 2 miechy nikt się nie odzywał, poszedłem oddać krew pełną, aby sobie przypomnieć jak to jest. Z danych w RCKiK na Rzeźniczej w #krakow wynika, że ostatni raz krew pełną oddawałem w sierpniu 2018.

Zapoznałem się z nowym regulaminem akcji Baryłka Krwi i zmuszony jestem ze smutkiem poinformować, że nie jestem w stanie załączyć zdjęcia z RCKiK, ponieważ w związku z pandemią wstrzymali podbijanie legitymacji, kropelek itd. Za dowód niech posłuży paczka czekolad z datą prosto z systemu Windows. Jak widać – ani jedna sztuka nie odpieczętowana. Przechodzę na dietę, przeto czekolady trafią do pierwszego lepszego szczęściarza. Szkoda tylko, że jak nie byłem na diecie, to nie dawali czekolad z rodzynkami, orzechami i kokosem. #zalesie

#barylkakrwi #chwalesie #krwiodawstwo
Pobierz
źródło: comment_15900697771W4CR4vIit3cDf2M2UhAsr.jpg
  • 15
@moby22: Zawsze mam rozkminę, że tak trochę zazdro grupy krwi, bo pomaga się absolutnie wszystkim, ale z drugiej strony wiadomo, że jest się ekstremalnie wybrednym biorcą.
Jak z kolejkami było dzisiaj?
@murekface: Z drugiej strony istnieją statystyki, że ludzie z taką grupą krwi są mniej narażeni na zakażenie #koronawirus SARS-Cov-2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do kolejek, to nie powiem Ci niestety, jak było dziś, bo to donacja z poniedziałku (18.05). Wtedy było dość sporo osób. Więcej niż się można było spodziewać w związku z pandemią, ale też w poniedziałek poszła kampania nawołująca do oddawania, bo kończą się
@Mathouse88: Tak, teraz oprócz mlecznych i gorzkich dają z rodzynkami, z orzechami i kokosową. A co do "zasłużonego dla zdrowia narodu", to masz rację – de facto należy się już za 20 000 ml, ale jakoś nie miałem wcześniej głowy, żeby to ogarnąć, a teraz znowu ta pandemia i pomyślałem, że złożę wniosek jak się uspokoi wszystko.