Wpis z mikrobloga

@kondon3000: gdyby plamy brązowiały a liście obumierały na brzegach to wtedy niedobór potasu. Jeśli podlewałeś w trakcie dnia lub lałeś po liściach to mogło je ugotować.
@Lettow-Vorbeck: @Borgon: właśnie wykluczyłem to bo a) idzie od ogonka ( w Habanero ) b) w Bhut Jolokii idzie losowo całkowicie c) po zeszłym roku nauczyłem się nie lać po liściach :) d) podlewam zawsze wieczorem.

Może rzeczywiście róznica temperatur - chociaż mam w innej donicy drugie Habanero i dzielnie stoi.

Póki co wystawiłem je na zewnątrz ale do cienia - te liście rozumiem są do wywalenia, lepiej odsłonić te
@Lettow-Vorbeck: @kondon3000: Mi nawet pod folią poparzyło papryki (a w kwietniu jak hartowałem na pełnym słońcu to nic im nie było). Zarzuciłem włókninę na folię i ładnie zacieniło je przepuszczając trochę światła, ale nie pełne słońce i się trzymają
@wertyh: o widzisz, dobrze mieć wizualne porównanie :) i zostawiasztak czy coś robisz z tymi listkami ? U mnie są na tyle potężne że przykrywają wszsytkie poniżej. Ja mam na balkonie, ale ustawiłem za osłoną balkonu która jest z matowego szkła.
@wertyh: Ok dzięki ! :) zobaczymy co będize u mnie, ale wychodzi że mocno je skrzywdziłem. W pewnym momencie przeniosłem je z nasłonecznionego parapetu do salonu, i zabudowa balkonu zabrała im słońce, po czym jeb na balkon :) To też tłumaczy czemu Jalapeno, Chili i drugie Habanero się trzyamają.

Szkoda ze przerwałem robic timelapsa, bylby wychwycony moment ;p

https://youtu.be/rX_RKvhNvu8
kondon3000 - @wertyh: Ok dzięki ! :) zobaczymy co będize u mnie, ale wychodzi że mocn...

źródło: comment_1590147774sd6Rs5U5FZzLlQhOlFQb1D.jpg

Pobierz