Wpis z mikrobloga

Hejka
Jako, że od przyszłego tygodnia muszę mieć już swój kask potrzebny do pierwszych jazd na motorze, więc zarazem bedzie to mój pierwszy kask i chcę na niego wydać do 500zł. Myślę, że w przedziale do 800zł jeżeli chodzi o to jak bardzo kask jest cichy w środku i z jakich materiałów jest zrobiony to wszystko w tej cenie praktycznie jest takie same. Jednak muszę pójść na kompromis i wybrać sobie kask oczywiście taki który najlepiej leży ale również dodatki są tutaj ważne bo lepiej jest mieć blendę niż jej nie mieć itp. Przeglądając ostatnio różne marki do 500zł w zasadzie do tej kategorii mogę zaliczyć kilka modeli z ankiety, może ktoś z was któryś użytkuje i jest w stanie polecić lub bardzo nie polecić kasku przez szum jaki w nim panuje. Dodam, że szukam kasku najlepszego na kat A2, czyli bez szybkiej jazdy, głównie miasto plus czasami jakaś traska dłuższa ale w spokojnych prędkościach
#motocykle

Do 500zł

  • HJC CS-15 56.1% (23)
  • LS2 FF800 STORM 7.3% (3)
  • LS2 FF390 BREAKER 2.4% (1)
  • Lazer Rafale 9.8% (4)
  • MT Blade 2 17.1% (7)
  • MT Thunder 3 SV 7.3% (3)

Oddanych głosów: 41

  • 18
@Kaolin28 nie ma czegoś takiego jak kask na a2 czy wolne motocykle. Kask ma chronić w każdych warunkach. Jak jest #!$%@? do jazdy 200+ to i do jazdy do max 100km/h.
Z wymienionych mogę polecić cs15, dobre wyniki w testach, cichy i zazwyczaj wygodny.
Najlepiej jak wybierzesz sobie kilka modeli i założysz a głowę. Jednemu będzie pasować dany model drugiego będzie uciskać za bardzo w którymś miejscu i już kicha.
@Kaolin28: zdradzę Ci sekret, każdy kask jest głośny, jeden mniej, drugi bardziej więc i tak sugeruję jeździć w stoperach niezależnie jaki kask kupisz (trąbienie, karetkę i rozmowy będziesz słyszał i tak oraz nawigację mając interkom również).

Ostatnio motobanda (kanał na YT) recenzował jakiś kask MT.
Ogólnie pomierz w sklepie różne kaski, niektóre mogą być wagowo takie same, ale wyda Ci się, że któryś z nich jest lżejszy. Na szybkę fotochromatyczną raczej
@Kaolin28: Ja bym brał LAZER bayamo/rafale. Zreszta taki sobie teraz kupie. Aktualnie naxa szczekowa. Z tych co podales ls2 i mt to spoko kaski reszta. Ten najtanszy hjc to slyszalem ze kupa