Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki uważacie, że determinizm to prawda? że jesteśmy zlepkiem komórek, które wykonują wcześniejsze decyzje naszych przodków/rodziców? Inaczej ktoś z biedniejszego domu ma większe predyspozycje do kontynuowania biedy, albo wpadnięcia w alkoholizm, a ktoś z dobrego domu ma predyspozycje osiągnąć jeszcze więcej

#filozofia #rozmyslenia #pytaniedorozowychpaskow #pytaniedoniebieskichpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #pytanie #pytaniedoeksperta #ankieta #spoleczenstwo #ludzie

To prawda?

  • Niestety tak miras 56.7% (38)
  • Nie 43.3% (29)

Oddanych głosów: 67

  • 30
jak moi przodkowie byli nieudacznikami, kombinowali, zaciągali kredyty i byli generalnie biedni to mi nie pisany jest los bogatego?


@ZPoetaZ: uspokoję Cię, nie jesteś skazany, to o niczym nie przesądza, inaczej bogaci nie traciliby majątków
@ZPoetaZ: W praktyce czynnik urodzenia ma znaczenie, ale czynniki zewnętrzne również, i to w większym nawet stopniu. Oczywiście nie ma się wpływu na te czynniki.
Ale urodzenie w biednym domu choć zwiększa szanse na bycie biednym, wcale tego nie "zapewnia".
@kubako: No i to samo tłumaczyłem temu wykopkowi, a ten zawzięcie bronił stanowiska determinizmu, że jak człowiek wyszedł z biednego domu to nie ma szans nic więcej osiągnąć tylko kontynuować biedę, z której wyszedł i ja mówiłem, że każdy ma szansę zmienić swoje życie, a ten że nie bo jesteśmy kopią swoich przodków i musimy kontynuować to co oni zaczęli ¯\_(ツ)_/¯
@ZPoetaZ: Tak ogólnie tak, aczkolwiek wiadomo, że łatwiejszy start mają Ci z bogatego środowiska, a trudniejszy ci z biednego i w przeważającej liczbie wypadków, dzieci przejmują poziom życia od rodziców.