Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KolskiRoman: Niesamowite. Dałeś badania, które w zasadniczy sposób zmieniają wiedzę na temat homoseksualności opartą o rzesze badań naukowych na ten temat. Zapoznałem się z tym artykułem. No i znalazłem w nim to:
"Przytaczane są często wyniki badań J.M. Baileya i współ-
pracowników obejmujące kilka tysięcy par bliźniaków (z australijskiego rejestru
liczącego 25 000 par), które zgodziły się być przez tych badaczy ankietowane. Wy-
niki tych badań wykazywały u bliźniaków monozygotycznych 22+20%
  • Odpowiedz
@Ekspert_od_niczego nie zarzuciłem nikomu kłamstwa, ani manipulacji. Cenię, że chciało Ci się poświęcić czas na sprawdzanie bibliografii. Znalazłeś jednego 'fałszywego' twórcę, została cała reszta. A tożsamość wg wiki bywa utażsamiana z orientacją. I ciekawi mnie skąd pogląd, że orientacja jest stała, a tożsamość zmienna. I co taki podział zmienia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KolskiRoman: "serio starasz mi się zaprzeczyć, a jedyne co podajesz jako kontrargument to artykuł z Wikipedii?"-Ty mi podałeś inny artykuł, którego autorem jest prof. Paszewski-wieloletni działacz Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, a także publicysta – jego artykuły ukazywały się m.in. w „Więzi” i „Znaku” (zapewne również niezwykle obiektywny w kwestiach dotyczacych wiary katolickiej). Czemu wikipedia jest gorszym źródłem? W obu wystepują przypisy, z tym, że artykuł z wiki nie zawiera przyposów
  • Odpowiedz
@Ekspert_od_niczego prawda zawsze się obroni, czytając ten randomowy artykuł błędnie myślałem, że czegoś się dowiem. Był jednym z pierwszych po wpisaniu związanej z tematem frazy w googlu. Nie znam Paszewskiego.

Tu z wiki:
Tożsamość seksualna, orientacja seksualna i zachowania seksualne są blisko związanymi terminami. Niektórzy autorzy stosowali je zamiennie, a inni proponowali je odróżniać[1][2][3][5.

Widziałem wcześniej na wykopie wpisy o tym, że orientacja,zależy od czynników środowiskowych. Ten artykuł tylko to powtórzył.
Piszesz,
  • Odpowiedz
@Ekspert_od_niczego Wg wiki na orientację ma wpływ wiele czynników, nie jest ona wyłącznie wrodzona (choć istnieje komponenta genetyczna, to nie jest ona kluczowa) i nie jest też stała w ciągu życia. Więc nieco nagiąłeś fakty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KolskiRoman: Powiedziałem "najprawdopodobniej". Nie ma przekonujących dowodów, które sugerowałyby, że rodzicielstwo lub doświadczenia z wczesnego dzieciństwa odgrywają rolę, jeśli chodzi o kształtowanie orientacji seksualnej Submission to the Church of England's Listening Exercise on Human Sexuality. The Royal College of Psychiatrists. [dostęp 22 maja 2018]. "Jak pokazują badania, orientacja seksualna jest stabilna u większości ludzi"-i trzy przypisy. W sumie można też zachaczyć o angielską wikipedię, bo tam jest lepsze i szersze opracowanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KolskiRoman: "że orientacja,zależy od czynników środowiskowych. Ten artykuł tylko to powtórzył"-przede wszystkim jest napisane, że naukowcy NIE WIEDZĄ co ją powoduje, uwazają tylko, że jest miksem tych czynników. Zgadzam się, czynniki środowiskowe zapewne też mają jakieś znaczenie, pod warunkiem, że są prenatalne. Inaczej ciężko by im było zmienić budowę mózgu. "Dlaczego nie można uszanować czyjegoś zdania, tylko pogłębiać diagnostykę jakby była to choroba"-bo taka osoba może kłamać, świadomie, bądź nieświadomie jeśli
  • Odpowiedz
@Ekspert_od_niczego nie tylko czynniki prenatalne wpływają na orientację . I jesteś w błędzie myśląc, że mózg kształtuje się tylko prenatalnie. Ten argument wymyśliłeś sam i niestety nie ma pokrycia w prawdzie.
Tam gdzie piszesz "bam trzy przypisy" też nie jest mowa o orientacji tylko tożsamości. To że tożsamość jest zmienna nie jest dowodem niezmienności orientacji.
Stworzono te nazwy (orientacja, tożsamość) w celu rozróżnienia przypadków, gdy ktoś świadomie lub nie przekłamuje swoją orientację.
  • Odpowiedz
@Ekspert_od_niczego bardzo ciekawe, że tam gdzie były twoje 'bam 3 przypisy' zdanie wcześniej na wiki brzmi parafrazując "orientacja jest stabilna u większości, a u części osób jest płynna lub zmienna (szczególnie u kobiet)". Zastanawia mnie czy chciałeś mnie zwieść, czy sam nie możesz się z tym pogodzić. Bam 6 przypisów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KolskiRoman: "nie tylko czynniki prenatalne wpływają na orientację."-ma pan dowód? Ma pan dowód?
"jesteś w błędzie myśląc, że mózg kształtuje się tylko prenatalnie"-fakt, u niemowlaków mogą się jeszcze tworzyć pojedyncze komórki w pobliżu hipokampu. Nic to nie zmienia, ale tak. No i tworzą się intensywnie jeszcze nowe połączenia neuronalne, ale to nie zmienia ilości neuronów.
"Nie ma dowód, że rodzicielstwo i doświadczenia WCZESNEGO DZIECIŃSTWA wpływają na orientację." To zdanie nie wyklucza
  • Odpowiedz
@Ekspert_od_niczego
to już się robi męczące, bo nie rozumiesz widocznie tego co czytasz. Nie ma też dowodów, że wyłącznie prenatalne czynniki decydują o orientacji. Wszędzie jest podane ogólnie, więc w domyśle chodzi o pre i post. Istnieje też późniejsze dzieciństwo i dorosłość, więc zdanie o wczesnym dzieciństwie wcale nie czyni znaczenia postanatalnych czynników hipotezą.
Zmianę zadeklarowało:
1,36% heteroseksualnych kobiet,

63,63% homoseksualnych kobiet,

64,71% biseksualnych kobiet,

0,78% heteroseksualnych mężczyzn,

9,52% homoseksualnych mężczyzn,

47,06%
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KolskiRoman: "Nie ma też dowodów, że wyłącznie prenatalne czynniki decydują o orientacji."-ale większość naukowców za tym oponuje.
"Istnieje też późniejsze dzieciństwo i dorosłość"-w którym orientacja jest już ukształtowana i wiadoma.
"Zmianę zadeklarowało:"-a ja deklaruję, że jestem papieżem, słoniem i latającym drzewem jednocześnie. Przyjmujesz to na wiarę? Kto wie, może faktycznie mi się tak wydaje?
"Sugestia z dupy, że ilość komórek nerwowych ma powiązanie z orientacją."-właściwie to budowa i wielkość konkretnych obszarów
  • Odpowiedz