Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Właśnie sobie zdałem sprawę, jak zostałem wydymany na sucho.
Normalnie chorobowe obliczało się biorąc średnie wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy. Uwzględniając wszystkie premie, dodatki itp. I 80% z tego średniego wynagrodzenia / 30 = hajs za każdy dzień absencji. Tak mniej więcej.
Natomiast w momencie jak pracodawca przystąpił do tarczy antykryzysowej i musiał obniżyć etaty np. o 0,2 to w takim wypadku chorobowe liczy się jako 80% od obniżonego o 20% etatu i nie bierze pod uwagę 12 ostatnich miesięcy, tak jakby to była nowa umowa i oczywiście bez premii, dodatków itp.

Zachorowałem. Być może na długo.
No cóż czas na umieranko.
Dajcie mi jakieś przepisy jak przeżyć za, no nie wiem, odliczając kredyty to może 200zł. Czokoszoki czy coś.

#koronawirus #hr #pracbaza
#bekazpisu i wiadomoco #pis
#przegryw

( ͡° ʖ̯ ͡°)
Profil_Internetowy - Właśnie sobie zdałem sprawę, jak zostałem wydymany na sucho.
Nor...

źródło: comment_1590599922HyEFFzDo1Q8nY9S8HrZMmK.jpg

Pobierz
  • 10
@RobertKowalski nie wiem czy czytałeś moje późniejsze posty. Bufor jest, ale nie wiem czy na tak długo :( do tego ta zmiana to jest jakieś 2k mniej niż bym dostał na chorobowym wcześniej :(
Równie dobrze możesz mieć ten bufor i ci go ustawą znamienią w papier toaletowy mirku
@RobertKowalski:

fascynują mnie ludzie którzy są #!$%@?&i pod korek kredytem bez posiadania bufora finansowego w razie jakiegoś ostrego fakapu życiowego

Mnie za to fascynują ludzie, którzy dziwią się że w kraju w którym średnia pensja to 800 euro netto, a metr mieszkania kosztuje 2500 euro dziwią się że ktoś jest #!$%@? "pod korek". Tym bardziej że rekomendacje KNFu fizycznie nie pozwalają na #!$%@? się "pod korek", tylko ograniczają DtI do 50-60%.