Wpis z mikrobloga

Mirki
Chcę moim rodzicom sprawić kota, mama bardzo chce. Są to seniorzy, mieliśmy zwierzęta, bardzo by się ucieszyła gdyż no... już zostali sami w domu.
Kupiłem cały potrzebny sprzęt, teraz kot. Jakieś rady? Ktoś ma coś do oddania? Naturalnie jakiś weterynarz + kastracja/sterylizacja. Ale no, nie jestem jakimś kocim ekspertem i na wsi trochę inaczej traktowało się koty ( ͡º ͜ʖ͡º)
Kot do bloku. Kraków here
#kot #koty #zwierzeta #krakow
  • 11
@Czarny_Klakier: Nieeee, zwykły śierściuch ;)
@RocketQueen: Tak właśnie przeglądam, ale troche mnie zastanawia podejście ludzi. Umowy adopcyjne, spełnianie super warunków - a na wsi topią małe bo nie ma co z nimi robić :/ Jakąś obawe mam że potencjalnie mógłbym nie spełnić ICH warunków odnośnie adopcji.
@JesMan: polecam pocztę pantoflową, popytaj znajomych, napisz na facebooku, zaraz się okaże, że ktoś ma po prostu do oddania. te całe warunki i umowy po części rozumiem, w końcu to żywe stworzenie, a nie niepotrzebne ciuchy, ale trochę to przesada.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JesMan: z olx od osoby prywatnej, albo że schroniska, przeglądasz ogłoszenia (grupa na Fejsie."koty z krakowskiego schroniska" albo strona schroniska", dzwonisz i umawiasz się na wizytę, przyjeżdzasz z transportem i podpisujesz umowę i zabierasz kota.
@JesMan: jeżeli będziesz brał od osób prywatnych zwróć uwagę na wiek - tj. kociak musi być z mamą minimum 3 msc - nie daj sobie wmówić, że dwa msc jest ok (za wcześnie odebrany kot - to walnięty kot). Zwracaj uwagę, czy nos i oczy są czyste, a kot nie kicha, inaczej możesz się wpakować w koci katar, a to długie leczenie. Też ważna kwestia - kot może jeść tylko mokre