Wpis z mikrobloga

165 - 1 = 164

Tytuł: Jerzy Dziewulski o polskiej policji
Autor: Krzysztof Pyzia, Jerzy Dziewulski
Gatunek: literatura faktu
★★★★★★★

Szanuję Dziewula. Zdaję sobie sprawę, że na przestrzeni ostatnich dwóch dekad za sprawą rozkwitu stacji informacyjnych w Polsce stał się postacią delikatnie memiczną, dzięki regularnemu wygrzebywaniu go z TVN-owskiego schowka na miotły przy okazji zamachów terrorystycznych, uprowadzeń i innych tragicznych wydarzeń. Bez względu na jego medialny wizerunek, absolutnie doceniam jego zasługi oraz dokonania i naprawdę nie robi mi to różnicy, czy miało to miejsce przed czy po '89. Niedawno skończyłem oglądać serial 07 zgłoś się w którym to Jerzy Dziewulski występuje (był także konsultantem tej produkcji) i zachęcony historiami PRL-owskiego półświatka postanowiłem sięgnąć po tę książkę. No i w sumie bawiłem się nie najgorzej.

Pod względem formy nie jest to nic szczególnego, bo rozmów z eks-policjantami na naszym rynku jest pod dostatkiem, ale muszę przyznać że wywiad-rzeka Dziewula wyróżnia się na tle innych pozycji. Większość z nich to jednak wynurzenia szeregowych funkcjonariuszy uganiających się za zbójami na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych, natomiast Dziewulski był jedną z bardziej znanych osób w służbach i to w dodatku w Polsce Ludowej, a książek traktującym o tym okresie nie ma zbyt wiele.

Fajne czytadło z kilkoma naprawdę mocnymi momentami (samolot do Berlina oraz autobus na Okęciu naprawdę konkret historie).

#bookmeter #policja #prl
Pobierz MartinMartinez - 165 - 1 = 164

Tytuł: Jerzy Dziewulski o polskiej policji
Autor: ...
źródło: comment_15907681891BRMlu2DLJUTH1sBeMVYmh.jpg