Wpis z mikrobloga

dla wszystkich maturzystów, którzy obawiają sie zdać z języka polskiego zalecam zasosować się do mojej taktyki i zacząć cały egzamin od ostatniego zdania, czyli rozprawki. Dlaczego? Po pierwsze umysł najbardziej skoncentrowany jest przez tą pierwszą godzinę~ wysiłku umysłowego, co powinno przełożyć się na najbardziej logiczną i spójną prace. Po drugie część tekstowa zdana na maksymalną ilość punktów nie przekłada się na zdany egzamin rozprawka=50pkt, część tekstowa 20pkt czyli łacznie można z niej uzyskać 20/70 pkt co daje wynik <30%, a zapewniam was, że nieliczne osoby są w stanie zdać to nawet na 15pkt+. Wystarczy zdobyć 21pkt z rozprawki czyli mniej niż pół, dokładnie całe 42% by zaliczyć ten syf. Lepiej poświecić nawet cały czas egzaminu by napisać to najlepiej jak się potrafi, a zapewniam was, że 170minut wystarczy by #!$%@?ć to perfekcyjnie. Jeśli wyrobicie sie szybciej (pewnie tak będzie, bo jednak to matura) to pozostały czas macie na zrobienie zadań tekskstowych gdzie zawasze 2-3 zadania są typu prawda/fałsz, a kolejnych kilka to odpowiedzi podane na początku akapitu tekstu (PAMIĘTAĆ, ŻE KAŻDĄ ODPOWIEDŹ TRZEBA NAPISAĆ WŁASNYMI SŁOWAMI). Tak sobię to obmyśliłem mam nadzieje, że zdam to i wam również tego całym sercem życzę GOOD LUCK.
#matura #matura2020
  • 5
ps. patrzcie cały czas na zegarek. ps2. lepiej nawet przez tą godzinę obmyśleć cały plan i pozostawić sobie pozostałe 110 minut na napisanie tego, bo jak się okaże na samym końcu, że temat nie taki jaki sobie wyobrażaliście to dopadnie was totalna mieszanka wybuchowa emocji xD co nie sprzyja logicznemu i spójnemu myśleniu. Zaczniecie myślec już o nie zdaniu, tym bardziej jak to przeczytaliście i dowiedzieliście się, że część tekstowa nie sprzyja
@Renifer60: rozgrzewka do czego? jak ma cie rozgrzać do pisania rozprawki analiza tekstu? przecież te teksty czyta się po 2-3 razy i tylko wywołują flustracje, lepiej z zachowanym clear mindem przystąpić do czegoś co na pewno zapewni ci zdanie. Na moje rozgrzewka to #!$%@? tylko wywoła to dekoncentracje, tak jak wspominałem o najwyższej aktywności umysłowej przez daną ilość czasu, pomijajać fakt, że na pewno zdarzy ci się coś nad czym będziesz
@mysteriousf0x: więc każdy jest inny, bo dopiero po zadaniach tekstowych mi się łatwiej pisze i się niełatwo frustruję, gdy coś czytam. Mogę nawet do nich wrócić i nie muszę robić wszystko jednym ciągiem, bo czasu jest tyle że dwie rozprawki można napisać. Przecież w trakcie robienia tych zadań można wpaść na pomysł co do rozprawki zwłaszcza gdy się nie ma pomysłów.