Wpis z mikrobloga

Plan 5-miesięczny Kryptonim "Chad" czyli od failed normika do Chada
Dzień pięćdziesiąty
Zbyt pochopnie usunąłem konto bez pożegnania ale będzie to mój ostatni wpis tutaj i być może do zobaczenia wkrótce albo już nigdy. Przede wszystkim chciałbym poruszyć sprawę mojego planu 5-miesięcznego. Czy jest lepiej? Tak, zdecydowanie lepiej niż 50 dni temu. Nauczyłem się większej dyscypliny ale też doszedłem do kilku wniosków, w tym jeden który spowodował że usuwam konto na wykopie. Na dole kilka wniosków do których doszedłem podczas mojej przemiany, możecie się z nimi zgadzać lub nie ale w sumie jest mi to już obojętne.
1. Ty nadajesz sens swojemu życiu. Brzmi banalnie ale to prawda. Nie ma czegoś takiego jak sens życia, musisz go samemu stworzyć, może to być siłownia, sztuki walki, malowanie obrazów, rzeźbienie w gównie. Wszystko co daje Ci sens i poczucie sprawczości.
2. Większość ludzi #!$%@? farmazony i ma problemy. Zdecydowana większość ludzi ubarwia swoje smutne życie tak aby inni ich podziwiali, więc jeżeli słyszycie że znajomy znalazł nową pracę, kupił mieszkanie i znalazł ładną żonę to prawdopodobnie znalazł nową pracę gdzie zaczyna od zera w strukturze pracowniczej, mieszkanie wziął na kredyt na 30 lat a żona jest tylko piękna według niego.
3. Ludzie po 25 roku życia wcale nie są dorośli. Za dorosłych uznaje ich tylko społeczeństwo. Przejdźcie się gdziekolwiek, do jakiegoś klubu, kółka zainteresowań. Jest w nich mnóstwo ludzi koło trzydziestki którzy nic nie osiągnęli i są zwykłymi dużymi dzieciakami we mgle którzy szukają czegoś co ubarwi ich życie. Nie jest to absolutnie złe ale jednak trochę przeraża.
4. Ogrom ludzi czuje się samotnymi. Nie chodzi o to ile masz znajomych ale o to że bardzo wielu ludzi nie potrafi się odnaleźć już wśród swoich znajomych. Prawdopodobnie chcieliby innych ale przyzwyczajenie robi swoje i zostają ze strachu przed jeszcze większą samotnością.
5. Większość znajomości i beztroska kończy się po okresie studiów. Brzmi brutalnie ale taka jest prawda. Twoi znajomi ze studiów porozjeżdżają się do innych miast czy krajów w poszukiwaniu pracy a jak wiadomo ciężko jest utrzymać przyjaźnie na odległość, poza tym dochodzą inne zobowiązania, kredyty, śluby, dzieci. Po prostu nie ma czasu na ludzi z którymi kiedyś miałeś wspólny cel ukończenia studiów i znalezienia pracy.
6. Jeżeli pragniesz zmian to nigdy nie bierz się za wszystko od razu. Jak masz #!$%@?ą wannę i osrany kibel nie czyścisz każde po trochę tylko jednego dnia czyścisz osrany kibel a drugiego #!$%@?ą wannę.
7. Nie słuchaj rad innych, podchodź sceptycznie do wielu spraw, między innymi do tego co piszą na różnych portalach, znajdź swoją ścieżkę
8. Nie czytaj wiadomości i innych bzdur. Jeżeli chcesz zmian to zacznij od siebie i nie #!$%@? się że PiS albo PO rządzi tylko zbierz siły na zmianę siebie. Sam złapałem się na tym że czytając kolejną wiadomość na wykopie o morderstwie i pedofilii widząc w sklepie faceta który się do mnie uśmiechnął nie odwzajemniłem uśmiechu bo to może być pedofil albo morderca albo bije swoją żonę. Tak, internet potrafi dużo poprzestawiać w głowie, stąd decyzja o usunięciu konta na tym portalu. Jestem uzależniony od czytania wiadomości w internecie i masturbacji która powoduje destrukcję mojej psychiki. Stąd taka decyzja. Życzę dużo zdrowia i radości czytającym moje wpisy ludziom ale częstym krokiem do zmian jest zaprzestanie pewnych szkodliwych przyzwyczajeń jakikm w moim przypadku był wykop.
#chad #rozwojosobisty #wychodzimyzprzegrywu #nofapchallenge
  • 12
@January25: szkoda dobrze się czytało może jednak zostaniesz żeby raportować progres? Jestem pod wrazniem wniosków niby takie oczywiście a jednak potrzeba czasu żeby zrozumieć tak oczywiste rzeczy. Osobiście tez pracuje nad sobą z większa lub mniejsza skutecznością ale co u mnie zmieniło myślenie to żeby odrzucić innych ludzi przestać się na sile im dopasowywać i robić swoje - być sobą. Mieć po prostu #!$%@? i bez warunkowo z uśmiechem byc pewnym
@pawello1944: dobre podejście ( ͡° ͜ʖ ͡°) Być może jeszcze tu wrócę ale póki co nie chcę korzystać nadmiernie z internetu i tego portalu. Dużo tu sfrustrowanych ludzi którzy wzajemnie się nakręcają, do tego dochodzą polityczne przepychanki, patola, same smutne wiadomości. Myślę że napiszę tu jeszcze coś ale to dopiero po jakimś dłuższym okresie, muszę odpocząć od internetu, portali społecznościowych i zastanowić się nad tym co robić
@Jerry1: wrócę tu za jakiś czas ale póki co zawieszam aktywność, usuwanie konta jest słabym pomysłem, dochodzę do takiego wniosku teraz ale na pewno będę wylogowany i postaram się nie wchodzić na wykop