Wpis z mikrobloga

Chciałbym napisać aplikację w której skanuje się kilkanaście adresów, aplikacja nanosi to na mapę i wyznacza najszybszą trasę.
Ile czasu może zająć napisanie jej laikowi i na jaki poziom trudności ją oceniacie?
Używanie Google maps itp., trochę mija się z celem.
Chodzi o to, żeby to w miarę sprawnie szło.
#java #kotlin #android
  • 13
@GG99: masz na myśli problem komiwojażera?
To jest problem NP-trudny, pewnie musiałbyś zastosować jakaś heurystykę. Nie wiem czy znajdziesz jakieś API które Ci to zrobi w całości za darmo.
Moja estymata: może to zająć kilka dni jeśli znajdziesz wystarczająco dużo gotowych komponentów, może też zająć kilka lat jeśli całość byś chciał robić od podstaw, z mapą, nawigacją itp.
@GG99: musisz sobie odpowiedziec na kilka pytań. A nie korzystając z gugla myślę, że może być ciężko.
1. W jaki sposób rozwiążesz adres na X/Y?
2. W jaki sposób dla rozwiązanych X/Y obliczysz najkrótszą trasę?
3. Długość trasy to nie wszystko, bo przez trasę rozumie się zbiór kolejnych punktów X/Y, które połączone kolejno ze sobą utworzą ciągłą linię.
4. W jaki sposób ma odbywać się te 'skanowanie'?
5. Czemu nie chcesz
  • 0
@GG99: robiłem coś podobnego, są darmowe serwery ktore pytasz skryptem pythonowym: dajesz im adres a odpowiadają szerokością geograficzna, możesz batche wrzucać i zbierać tak samo. Później darmowym odpowiednikiem googlemaps wrzucasz to na mapę. Mi wystarczył punkt startowy i końcowy linia prosta i slider zaznaczający zasięg łapania punktów na prostej