Wpis z mikrobloga

A system w USA jest tak zbudowany że jak rodzisz się biednym to nim zostajesz do końca życia?


@pancerna_piesc_dzieciatka_jezus:

W USA łatwiej o awans społeczny niż w Polsce.

Tam nawet totalny nieogar znajdzie sobie jakąś ciepłą posadkę w wojsku czy policji, wystarczy nie ćpać i nie chlać.
  • Odpowiedz
@blablaelotrzydwazero: co za głupoty wypisujesz xD

No tak, tylko, że jakby ktoś chciał czarnym pomóc, to od razu skrajni wolnorynkowcy zaczęliby papę drzeć, że "ooo, pomagamy patologii".


Czyli nie możemy się sprzeciwiać łaskawym panom skrajnym wolnorynkowcom?

ale wulgarnego hip-hopu nie lubię i nie zmienię zdania.


A lubisz mniej wulgarny rock, blues albo jazz? Bo to też muzyka czarnych. Zresztą jest dużo hip hopu, który wcale nie jest wulgarny. Zaskoczę cię -
  • Odpowiedz
@pekak: Przyznaję, że nie żyję w Ameryce i faktycznie moje spostrzeżenia zalatywały ignorancją. Patrzyłam na to wszystko z perspektywy zachodnich białasów, którzy nie tylko nie rozumieją problemów murzynów, ale też Polaków, wystarczy spojrzeć na ten komentarz: > W zasadzie niektóre podobne cechy można przypisać Polakom (za których się wstydzę i wielokrotnie mocno krytykowałam ich katolstwo, sebiksostwo itd.).
Ale spójrz na to inaczej, na Wykopie pełno jest #!$%@? rasistowskiego i np. dużo
  • Odpowiedz
Przyznaję, że nie żyję w Ameryce i faktycznie moje spostrzeżenia zalatywały ignorancją. Patrzyłam na to wszystko z perspektywy zachodnich białasów,


@blablaelotrzydwazero: dlatego jak nie masz o czymś pojęcia to lepiej milczeć zamiast wyjść na głupka, a najlepiej to się doedukować, bo brak głosu i sytuowanie się w centrum to przyzwolenie na opresję i negatywne zachowania.
  • Odpowiedz
dlatego jak nie masz o czymś pojęcia to lepiej milczeć zamiast wyjść na głupka, a najlepiej to się doedukować, bo brak głosu i sytuowanie się w centrum to przyzwolenie na opresję i negatywne zachowania.


@pekak: No tak, ja jestem otwarta, tymczasem ludzie w Polsce wyskakują mi z "it's okay to be white" bez ogródek. xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  • Odpowiedz
@ApoIIyon: Ja się tam na ekonomii nie znam, aczkolwiek sympatyzuję z wolnym rynkiem. Chociaż np. w takich sprawach, jak służba zdrowia, sprzeciwiam się totalnie wolnemu rynkowi. Popraw mnie, jeśli się mylę @pekak
  • Odpowiedz
Lenny Kravitz i Jimmi Hendrix


@pekak: Tak, ale konkretnie mi chodziło o taki typowy heavy metal (najlepiej z lat 80 albo w stylu Black Sabbath), źle się wyraziłam. Tych dwóch muzyków bardzo szanuję.
  • Odpowiedz
@blablaelotrzydwazero: Ze służba zdrowia nie oszukujmy się bo w Polsce jest z tym źle ale w USA też te ceny przerażają. Dałoby się zwiększyć jej jakość przez konkurencje. Dlaczego nigdy np weterynarze nie protestują i nie ma kolejek takich, że zabieg będzie dopiero na następny rok? Bo to wszystko jest prywatne każdy weterynarz chce byś to do niego przyszedł z kotkiem a nie do innego ulice dalej. Więc musi dbać o
  • Odpowiedz