Wpis z mikrobloga

@ShowTimeUszatek: To zależy ile chcesz wydać i do czego ma służyć. Najpierw ustal budżet, potem co to jest zróżnicowany teren, a potem możesz porównywać konkretne modele. Znaczek na ramie nie jest tu jakimś wyznacznikiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShowTimeUszatek: Bardziej powinieneś patrzeć na konrketny model do twojej jazdy, bo nawet jak kupisz Ibisa czy Yeti, ale np wyścigowe enduro do jazdy po lesie wokół komina, nawet intensywnej to i tak mogłeś wybrać lepiej.
@damian_co_dalej: Za wysokie progi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GrubyKociol: Mieszane trasy: szosa-las (wertepy, góry)
@bloodguy @dran2: Budżet to około 3-5 tysięcy złotych. Chciałbym porównać co mogę dostać w tych widełkach, ponieważ ja nie dostrzegam dużych różnic pomiędzy rowerami, których cena różni się np. o tysiąc złotych. Nie zależy mi na marce. Zależy mi jakości biorąc pod uwagę adekwatną cenę (żeby nie był to iPhone wśród
Budżet to około 3-5 tysięcy złotych.

wyprodukowanym w Niemczech w latach 90 jako premium.


@ShowTimeUszatek: To bardzo duży rozrzut a i tak do premium nawet się dzisiaj nawet nie zbliża. I jak szukasz roweru który znowu ci wytrzyma 30 lat to zapomnij.

po wszystkim czym się dało pojechać.


@ShowTimeUszatek: To może znaczyć wszystko. Poczytaj o rodzajach rowerów MTB, pooglądaj filmy na YT i zdecyduj się jakiego rodzaju roweru szukasz.
@dran2: Roweru na 30 lat nie szukam i moim zdaniem takiego nawet się nie znajdzie.
Problem z felietonami czy filmami o tych rowerach jest taki, że rozrzut cenowy jest gigantyczny, mimo, że podzespoły (z tego co widzę) produkują 2-3 firmy. Dla laika, który analizuje tylko podstawowe techniczne parametry roweru, takie jak rozmiar koła, przełożenia, wykorzystane stopy czy amortyzacja, wciąż rozrzut jest niezrozumiały w każdej kategorii cenowej. Wygląd roweru i fakt, iż
@ShowTimeUszatek: Nie patrz na konkretne rowery tylko na ich typy. Czy szukasz jakiejś endurówki do rypania po górach, a może tak na prawdę twój teren to szutry i urządzi cię gravel? Dopiero wewnątrz danego typu, po ustaleniu budżetu możesz porównywać rowery ze sobą między producentami. Ustal czego chcesz. Potem zobacz na co cię stać.

podzespoły (z tego co widzę) produkują 2-3 firmy.


@ShowTimeUszatek: Tak, ale rozrzut bierze się z tego
@ShowTimeUszatek: Obejrzyj jakiś film na YT i daj znać co oznacza "wertepy" i "góry", czy interesują Cie szybkie zjazdy w dół, czy turystyka górska, czy w ogole pagórki leśne. Po tym co napisałeś, to bym jakiegoś ścieżkowca polecił, tak jak wyżej pisał kolega @Kiv, oferta Marina moze Cie zaciekawic.