Wpis z mikrobloga

wkurzyłem sie na mojego nowego edgeroutera bo od miesiąca z nim walczę, bo mój tv i mój telefon jest na luzie w sieci, ale nie mają dostępu do internetu
wróciłem dla sprawdzenia do tplinka na open wrt i wszystko śmiga
uznałem, że zapytam jeszcze na forum ubiquiti, zaczynam zapisywać problem, a że tam pytają o szczegóły to opisuję, że nie działa na czystym czarodzieju, że urządzenia które nie działają to lg oled, lg g8s... i w tym momencie mnie olśniło, że problem dotyczy też lg g6 i drugi tv lg
oczywiście dwie sekundy i jest wątek, że edgerouter kłóci się z urządzeniami lg
miesiąc #!$%@? ale wreszcie detektyw borek jest na tropie
#siecikomputerowe #sieci #lg #ubiquiti #edgerouterx
  • 16
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: Dostajesz ipka ale nie możesz wyjść do netu? Czy jaki jest dokładnie problem? Też mam edgeroutera - er-x. Do tego tv oleda lg + lg g8s + lg g6. Wszystko mi działa
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: Masz regułkę natującą ruch wychodzący na zewnątrz? W ustawieniach dhcp serwera masz wpisany IP routera? Jak odpalasz tcpdumpa na edgerouterze to widzisz ruch przychodzący z komórek/tv? Czy nie działa komunikacja po nazwach tylko, czy też po ipkach? Czy komunikacja z routera na zewnątrz działa? (typu ping 8.8.8.8)
Ogólny konfig powinien być taki, że dhcp serwer ma wpisany poprawny ipek routera i poprawne dnsy. Dodatkowo trzeba ustawić regułkę która będzie robić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@flor4s: dzięki za zarysowanie problemu. Teraz się tylko nauczę co połowa tych słów znaczy xD
Będę miał chwilę czasu to do tego przysiade i jakby co to pozwolę sobie ciebie podpytać, ok?
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: Spoko. Konfiguracja dhcp serwera jest opisana tutaj: https://help.ui.com/hc/en-us/articles/204952254-EdgeRouter-DHCP-Server To Ci pewnie zrobił kreator więc musisz tylko wybrać "view details" aby zobaczyć co ustawił. To co mogę zasugerować to w dns1 zamiast ustawiać ipek edgeroutera ustaw dns google - 8.8.8.8. To na wypadek gdybyś miał problemy z konfiguracją dns serwera na edgerouterze.
Jeżeli chodzi o maskaradę to opis jak to ustawić masz tutaj: https://help.ui.com/hc/en-us/articles/204976494-EdgeRouter-Source-NAT-and-Masquerade
Na sam koniec, aby mieć pewność, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@flor4s: @kodijak: po remoncie znowu podłączyłem edgeroutera. Po pewnym czasie znowu ten sam problem. Przysiadłem się do twoich porad ale wszystko było dobrze skonfigurowane przez czarodzieja.
Skasowałem maskaradę, #!$%@?ło cały internet, zrobiłem od nowa maskaradę, chyba taką samą jak czarodziej i o dziwo na razie działa od dwóch dni.
  • Odpowiedz
@flor4s: @kodijak: pomóżcie bracia
jak zrobić poprawne przekierowanie portów i firewall na edgerouter, żeby działał serwer FTP na qnapNAS?
ale tak łopatologicznie, bo ja średni w te sprawy, najlepiej ze screenshotem z konfiguracji xD
mam stałe IP, FTP na 192.168.1.200:21
chodzi głównie o pobieranie z mojego FTP dla znajomych, bo gdy idzie przez qnapcloud to jest tylko 2 MB/s
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: wygląda jakbyś nie miał przypisanego publicznego IP na swoim ruterze. Najlepiej by było ruter od światłowodu przestawić jako bridge - tak aby publiczne IP było na twoim. Wtedy będziesz mógł sobie dowolne porty ustawiać jak chcesz.
  • Odpowiedz