Wpis z mikrobloga

#zarobki #pieniadze #prawo #prawnicy #praca

Witam wszystkich, pierwszy raz zakładam nowy temat więc wybaczcie błędy świeżaka.

Zauważyłem popularność tematów o zarobkach w różnych branżach. Sam lubię takowe czytać, więc zakładam z mojej branży.

Ile zarabiacie jako prawnik w kancelarii adwokackiej/radcowskiej bez aplikacji ale po studiach prawniczych (asystent adwokata/radcy prawnego). Taki gość od wszystkiego oprócz chodzenia na rozprawy. Z tego co wiem od znajomych, w Katowicach stawki są 1800-2500 na rękę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
@Adiqus: oj wydaje mi się, że to tylko w jakichś dużych/dobrych kancach. Jak jeszcze pracowałem kiedyś w innej firmie, to takich ludzi traktowano jak praktykantów i często nawet kafla miesięcznie nie dostawali, chyba że ich przydatność była jakaś większa
  • Odpowiedz
@Adiqus:

Adwokaci/radcowie po aplikacji też za dużo bez tego nie wyciągną.

Yep, to najbardziej upadły i spauperyzowany zawód w Polsce. Widać tutaj te słynne lewicowe procenty: 1% Giertychów z pierwszych stron gazet, specjalistów w swoich dziedzinach czy ludzi, którzy nawet nie muszą być wybitnymi prawnikami, ale znaleźli się we właściwym czasie we właściwym miejscu zarabia krocie, a 99% klepie biedę. Choć i ci z topu nadal mniej niż topowy executive menago,
  • Odpowiedz
topu nadal mniej niż topowy executive menago, broker z "buy side" czy lekarz zabiegowiec - fakt że Giertych wziął od Łukasza G. ledwie


@Dutch: podpisuję sie rękami i nogami pod tym. Teraz bym już drugi raz tego błędu nie popełnił. Co prawda ta wiedza się przydaje w życiu i myślę, że w przyszłości przyda się do prowadzenia biznesu, ale z drugiej strony prawnik jest tańszy od np. hydraulika czy mechanika, a
  • Odpowiedz
@Radioaktywny_Pasztet: czasem 3 lata, czasem nigdy nie zaczniesz zarabiać, dużo zależy od Ciebie samego. Jak jesteś ogarnięty i skuteczny to klienci będą przychodzić z polecenia, wraz z tym się rozrastasz, w końcu trafiają Ci się takie strzały, jak prosta windykacja na kilkadziesiąt tysięcy, kilkaset tysięcy, a czasem milion. No i też zależy na ile sam jesteś dobrym marketingowcem żeby np. skutecznie pozyskiwać klientów do stałej obsługi. No chyba że jesteś specjalistą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adiqus: Wiem, że ludzie w SO w Katowicach na stanowisku asytenta sędziego po stażu mają teraz 4700 brutto + trzynastka i jakieś dodatki. Ja jestem w KSSiPie i netto mam ok. 3500.
  • Odpowiedz