Wpis z mikrobloga

Siemanko Mirki. Długo się biłem z myślami aby wrzucić swój wypadek na youtube aż w końcu nadszedł ten dzień. Może będzie to dla kogoś przestrogą, jakąś nauką. Mnie to wydarzenie nauczyło bardzo dużo. Mianowicie, jakbym zajebiście nie jeździł i jakbym nie ogarniał sprzętu to na drodze może wydarzyć się coś, co może zmieść mnie z planszy i na co nie będę miał żadnego wpływu.
No i oczywiście to, że teraz ograniczenia prędkości mają dla mnie jeszcze więcej sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Strach pomyśleć co by było gdybym jechał te 70-80km/h co przecież jest praktycznie codziennością na polskich drogach w terenie zabudowanym.
Więcej info w opisie filmu.
Z fartem!
#motocykle #polskiedrogi
NajwyzszaFormaSztuki - Siemanko Mirki. Długo się biłem z myślami aby wrzucić swój wyp...
  • 109
  • Odpowiedz
Zawsze znajdziesz masę specjalistów, którzy wszystko widzą, wszystko by ogarnęli, bo siedzą przed monitorem i mogą sobie podywagować.


@Glenroy: wielką różnicę robi, że jak oglądasz taki film, to zwykle przez 20s tylko patrzysz kto coś #!$%@?, rozglądasz się na boki, nie interesują Cię znaki/sygnalizatory i potem łatwo pisać "ja go widziałem od razu".
  • Odpowiedz
@Glenroy: Ale w każdej dziedzinie życia tak jest. To zachowanie ma nawet swoją fachową nazwę - efekt Krugera-Dunninga. Nowicjuszowi wydaje się, że jest już w czymś naprawdę dobry, ale w rzeczywistości to tylko złudzenie. Fajnie jak nowicjusz swoje mądrości zachowa dla siebie, gorzej jak musi się nimi dzielić ze wszystkimi na około.
@vjabko: Stare GoPro 3+ black.
@jaceks653: @many_more: Taki efekt chciałem uzyskać :) Lepiej uczyć się na
  • Odpowiedz
Zawsze znajdziesz masę specjalistów, którzy wszystko widzą, wszystko by ogarnęli, bo siedzą przed monitorem i mogą sobie podywagować.


@Glenroy: swiete slowa, ale potem jak samemu trzeba cos zrobic w trudnej sytuacji to niepodumał.jpg
  • Odpowiedz
@NajwyzszaFormaSztuki: Miałem bardzo podobny wypadek jadąc samochodem. Identyczna sytuacja, z tym, że koleś skręcał na zakazie. Jest ważna rzecz której na kursach nie uczą. Zawsze zwalniaj przed skrzyżowaniem jak wjeżdżasz na nie po dłuższej przerwie (tj. kiedy przed tobą długo nie było żadnego pojazdu) nawet jak masz bezwzględne pierwszeństwo.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bachal: #!$%@? w opór od początku nawet z ABS to głupota. Uczą żeby zaczynać hamowanie powoli żeby masa się przeniosła na przednią oponę i hamowanie było skuteczniejsze. Jak dasz w #!$%@? przy ABS to zanim to się stanie ABS zacznie działać i przez jakiś czas hamowanie nie będzie skuteczne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@NajwyzszaFormaSztuki:

jakbym zajebiście nie jeździł i jakbym nie ogarniał sprzętu


Po takim tekście spodziewałem się do samego końca że jedbak będzie save w ostatniej chwili.
A tu jak dzik w sosnę xD

Mimo wszystko cieszy mnie że obyło się bez ofiar w ludziach bo akcja poważna. Zdrówka!
  • Odpowiedz
@NajwyzszaFormaSztuki: oj, to jest jedno z najgorszych skrzyżowań w Warszawie, tramwaje, ludzie z zelaznej i obu stron w lewo skrecających - zaloże się że jest to jedno z tych miejsc w których na codzień jest jakas kolizja.
Są takie miejsca w Warszawie gdzie 'profilaktycznie' zwalniam i skupiam się tak jakbym rozbrajał bombę - i to jest właśnie to miejsce.
  • Odpowiedz
  • 0
Jak dzik w sosne, ani hamowania ani próby ominięcia, ani zwolnienia przed przejściem i skrzyżowaniem, panie... Na własne życzenie.
  • Odpowiedz