Wpis z mikrobloga

Siemanko Mirki. Długo się biłem z myślami aby wrzucić swój wypadek na youtube aż w końcu nadszedł ten dzień. Może będzie to dla kogoś przestrogą, jakąś nauką. Mnie to wydarzenie nauczyło bardzo dużo. Mianowicie, jakbym zajebiście nie jeździł i jakbym nie ogarniał sprzętu to na drodze może wydarzyć się coś, co może zmieść mnie z planszy i na co nie będę miał żadnego wpływu.
No i oczywiście to, że teraz ograniczenia prędkości mają dla mnie jeszcze więcej sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Strach pomyśleć co by było gdybym jechał te 70-80km/h co przecież jest praktycznie codziennością na polskich drogach w terenie zabudowanym.
Więcej info w opisie filmu.
Z fartem!
#motocykle #polskiedrogi
NajwyzszaFormaSztuki - Siemanko Mirki. Długo się biłem z myślami aby wrzucić swój wyp...
  • 109
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Czemu?


@NajwyzszaFormaSztuki: Bo #!$%@?łeś jakbyś w ogóle nie umiał się poruszać na moto, w skrzyżowania się zagląda czy ktoś nie wymusza a nie patrzy jak szpak w #!$%@? na szerokość kierownicy do przodu tak jak w samochodzie.

Pierwsza rzecz na kursie na motocykl w uk to jest obracać głowe przed skrzyżowaniami i miejscami gdzie ktoś może wyjechać i Cie zabić
  • Odpowiedz
@NajwyzszaFormaSztuki On by nie zapłacił ani złotówki. Wszystko poszło by z jego OC(odpowiedzialność cywilna :)). Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi. Może jeszcze możesz coś z tego odzyskać jako, że koszty leczenia i rehabilitacji rozumiem ciągle rosną.
  • Odpowiedz
@NajwyzszaFormaSztuki Dobrze, że żyjesz Mirek. Sam też jeżdżę na moto i bardzo boje się podobnych sytuacji- nie zawsze da się je przewidzieć.

Mam pytanie. Zastanawiam się, czy w takiej sytuacji jest możliwość katapultowania sie z motocykla. Zwłaszcza w scigaczach, nakedach pozycja jest "sprzyjająca do wyskoku"- nogi są zgiete w kolanach. Jak to u Ciebie wyglądało- byłby czas wyskoczyć i przelecieć nad samochodem? Myślałeś o tym?
  • Odpowiedz
@BojowaLama: Ech…
Teoretycznie jest to proste: zabierasz kciuki z dołu na górę manetek, napinasz ramiona, podnosisz się lekko na podnóżkach a resztę już żrobi samo zderzenie.
W praktyce jak sporej naszej grupie tłumaczył to instruktor z CSP to każdy sie na niego patrzył jak na kosmitę, nawet on sam też nie wyglądał na wewnętrznie przekonanego do tej teorii :-)

Gx
  • Odpowiedz
@pur3pwnage @dymel A to tak. Sprawa z jego OC jest w toku.

@ShowBobsAndVagona A zupełnie się nie przejmuje. Każdy ma prawo błądzić ;)

@BojowaLama Nie ma takiej możliwości. W takich chwilach działa instynkt i wyuczone wzorce zachowań. Nie ma czasu na podejmowanie przemyślanych decyzji. Z resztą, to nie miało by zbytnio sensu. Jak wyskoczysz z motocykla to dalej masz tę samą prędkość tylko jesteś bezwładnym workiem mięśni i kości który zdany jest
  • Odpowiedz