Wpis z mikrobloga

  • 1
@Cryptonerd_io: w sumie to nie ma
znaczenia skąd, ważne by był ze stali nierdzewnej. Do tego dobierasz 2 termometry, woreczki do parzenia (nie sa konieczne) i musisz mieć garnek o wysokości przynajmniej 20 cm. Ja brałem ze sklepu
www.browin.pl i tam już masz gotowe zestawy startowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tryggvason: ekstra wygląda. Ja właśnie trzymam karkówkę w solance, trzeci dzień już leży, w niedzielę będę parzyć. I od razu skorzystam z tych temperatur co wrzuciłeś, bo w przepisie są niby wyższe, a to mój drugi wytwór z szynkowaru więc dopiero początki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Anubis94: pierwsza karkówka wyszła mi za sucha a tez się trzymałem tych temperatur z przepisu. Odkad robię z tych wytycznych które tu podałem to wędliny wychodzą naprawdę super ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tryggvason: ja ostatnio schab robilem w wodzie 80-85 stopni przez 2h i też wyszedł dobry i soczysty. Tak więc nie widzę sensu, aby tak się trzymać temperatury. Nawet nie mierze temperatury mięsa w trakcie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ogrod87: @EstradaOrNada: to macie po prostu inne pojęcie soczystości. ;)

Nie mówię, że miecho wyjdzie złe, ale na pewno nie tak soczyste jak powinno zgodnie ze szuką. Ale, że gotowanie to sztuka łamania zasad to najważniejsze by wam smakowało. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 1
@Sondokan: dużej różnicy nie odczuwam, ale jak naklujesz albo nastrzykniesz solanką wewnątrz to jest pewność ze całość przejdzie i nie będzie szarego oczka. No i na sucho dłużej trzeba trzymać.
  • Odpowiedz
  • 0
@ogrod87: no tylko bazując na samej temp wody i patrząc na czas to już jest loteria, nie zawsze wyjdzie.
Masz może zdjęcie ?
Jak patrzysz na temp wewnątrz to masz większą pewność, ze się zapatrzyło albo ze nie będzie przesuszone. Tak czy owak niektórzy tak robią jak mówisz :)
  • Odpowiedz
  • 0
@neo_vir: Zawsze biorę kilogram mięsa, potem je oczyszczam wiec finalnie do peklowania idzie jakieś 950 g. Wpychasz mięsko do szynkowaru tak by powietrze, które się zatrzymało uciekło i zaciskasz sprężyną. Podczas parzenia nabiera kształt tegoż urządzenia.
  • Odpowiedz