Wpis z mikrobloga

Moja pralka zyskała właśnie więcej IQ. Miałem problem z tym, że często nie słyszę tego, że pranie się skończyło. Skutkowało to tym, że po prostu zapominałem je rozwiesić :(

Za około 50pln na Allegro kupiłem jakieś gniazdko z pomiarem poboru prądu i teraz pralka może przemówić do mnie z głośników w kuchni i salonie, a do tego dla pewności wysłać powiadomienie na telefon :D

#diy #raspberrypi #inteligentnydom #chwalesie
zan - Moja pralka zyskała właśnie więcej IQ. Miałem problem z tym, że często nie słys...
  • 229
@qwarqq: to standardowy głos polskiego lektora na google home - nie mogę go zmienić :(

@moxie: pralka bierze maksymalnie połowę mocy, którą to gniazdko niby może obsłużyć - pod boiler bym się bał podłączyć, ale do pralki, która chodzi tylko jak jestem w domu nie mam oporów (przynajmniej na razie)

@PieceOfShit: fabryczny pikacz jest tak cichy (i krótki) że przy zamkniętych drzwiach od łazienki nie ma opcji żeby go
@zan: calkiem spoko, mi sie podoba. na plus, gratki. Ja po prostu kupilbym pralke z modulem wifi, bo nie umiem into DIY. Wtedy mialbym tez opcje do wlaczania jej kiedy chcesz przez telefon. Zapewne jak obecna pralka umrze, to przestawie sie juz na taka z wifi.