Wpis z mikrobloga

@zoczus: hmm tak na szybko to ciekawi mnie jak to jest z doborem tracków do seta, czy są jakieś złote zasady, tonacje którymi się kierować czy na oko co mi pasuje track do drugiego?
@lort_fzhut: no tak, w rekodboxie mam ustawione na skanowanie według key'a ale słyszałem że te wbudowane skanowanie ssie #!$%@? no i rzeczywiście zazwyczaj podpowiada mi tracki które nie pasują według mnie wcale do siebie. Muszę się nauczyć tego kółka a jak na ten moment to średnio wiem jak to czytać
Ja nie techno, ale myśle, że to dość uniwersalna zasada :) najczęściej zrzucam sobie masowo do jednej playlisty nowe tracki oraz te, które wiem że chce zagrać. Następnie układam je tak, żeby były zbliżone do siebie tonacjami lub na ucho, które moim zdaniem będą pasować do siebie. Później testuje sobie różne blendy między nimi - finalnie te, które mi się podobają zrzucam już na docelową playlistę na imprezę.
@20BAR: Takie podstawy na start. Ustawić to samo tempo. Znaleźć dobre miejsce na wejście. Startujesz kolejnym kawalkiem w tym miejscu, poprawiasz jeśli jest nierówno. Obcinasz basy do 0 i filtrem dodatkowo. Wybijasz dźwięk na maksa. Powoli filter odkręcasz i później zamieniasz basy.
@20BAR: mój kumpel jak się uczył grać to przesłuchał mnóstwo setów innych osób i tam dużo pomysłów załapał. to zawsze dobra metoda, niezależnie co byś robił warto przeanalizować jak robią to doświadczeni ludzie.