Wpis z mikrobloga

Ostatnio odkryłam na YT kanał o. Adama Szustaka. Mimo że jestem przedstawicielem team #ateizm, to jednak sposób, w jaki mówi o ludziach, wartościach itd, totalnie do mnie trafia. On argumentuje miłość, nadzieję i dobro swoją wiarą, ja zaś po prostu człowieczeństwem. Naprawdę czuje się dobrze słuchając go. Ale treści stricte religijne pomijam. Myślę, że to dobry przewodnik duchowy, a duchowość to nie to samo co religijność. Daje do myślenia.

Polecam nie tylko team #katolicyzm. #ciekawostki #youtube #gruparatowaniapoziomu
Pobierz nicari - Ostatnio odkryłam na YT kanał o. Adama Szustaka. Mimo że jestem przedstawici...
źródło: comment_1592563090EHOdyNTujpNIPDn3atFoDH.jpg
  • 47
@lerlaone: tak właśnie na to patrzę :) jak na "klechę" fajnie też mówi o związkach, rzynajmniej w filmach które ostatnio słuchałam, a były to Ballady i Romanse odc wiosna i odc lato. Fajnie że mówił o tym, by w zwiazku znaleźć wspólne poletko, wspólną pasję. To jest totalnie to, co mówiła mi terapeutka, co ja sama poleciłabym wszystkim osobom w związku. Powiedział też, że na pierwszym miejscu jest się małżonkiem, a
@justanotherdude: mi go polecała teściowa zaraz po ślubie. Że ładnie o miłości i małżeństwie mówi. To jej odopwiedziałam, że "nie będzie mi jakiś klecha mówił jak mam żyć w małżeństwie". O jaki wstyd teraz :D Bo naprawdę fajnie mówi.

Nie ze wszystkim się zgadzam, oburzyłam się nawet gdy powiedział coś w stylu że mężczyzna nie może być zgwałcony, a już na pewno nie przez żonę. Ale w 100% to się zgadzam
@PeeM69: nie odbieram tego tak, ale nie oglądałam też pierwszych filmów. może to też przez to, że ja sama uprawiam często w swojej głowie #!$%@? filozofowanie i lubię taki content ^^
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@budus2: właśnie mam totalnie inne wrażenie, często mówi o pokorze i o tym, że nie jest wcale najmadrzejszy.

No i z drugiej strony, jak wyobrażasz sobie przekazywanie treści, jakie tworzy, w inny sposób? Jak wolałbyś, by takie treści były przekazywane? Żebyś nie czuł, że prowadzący jest przemądrzały.

Pytam bez ataku, poważnie :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Himre: nie oglądałam, ogarnę go. Mogłabyś tylko napisać, co Ci się nie podobało w nim? Skonfrontuję to po tym, jak obejrzę.

Chociaż trochę się domyślam, co ksiądz może mówić nt homoseksualizmu ;) w szkole też miałam bardzo otwartego księdza, ale o innych orientacjach mówił tak, że no są, nie można negować, potępiac też nie, bo to ludzie. Ale najważniejsze, żeby albo zmuszali się do bożych związków z płcią przeciwną, albo żeby