Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, pomocy, co robić? W grudniu wydałem oszczędności życia na kupno mieszkania. Po tygodniu ulew całe osiedle jest pełne usterek. Poniżej zdjęcie wjazdu do garażu, który się dosłownie zapada. Dodatkowo co 2-3 dni wywala rury odpływowe w garażu, przez co go zalewa. Dzień w dzień chodzą osuszacze wind, a koszty prądu mają ponieść mieszkańcy. Ściany w klatkach zaczynają przeciekać. Deweloper zwleka z przeniesieniem notarialnym własności, więc nawet nie ma jeszcze wspólnoty. Co robić? Jakie mieszkańcy mają prawa? Jak zmusić dewelopera do napraw? Może jest tutaj ktoś z mediów warszawskich dlatego wołam ludzi z tagów #warszawa #prawo #mieszkanie #deweloper. Inwestycja to Moja Ochota w Warszawie. Jestem załamany :(

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ef0c5460db94d7506cddbeb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt

[===================================.....] 87% (204zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki, pomocy, co robić? W grudniu ...

źródło: comment_1592837950K3XuG91CKwWRpLbFZSNn46.jpg

Pobierz
  • 81
@no_one6: u nas jakieś pierdoły:
- niska jakość wykończeń w porównaniu do innych budynków, moja klatka w ogóle woła o pomste do nieba
- brak fug w windach
- prawdopodobnie pęknięcia w ścianach nośnych w garażu powyżej norm (sprawdzamy to, ale to nadal nie jest poziom jak OP pokazal xD U nas jak będzie źle to za 5-10 lat, a nie teraz xD)
- Wentylacja zrobiona z, według mieszkańca który robi
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak to jest nowe osiedle to wszystko jest jeszcze na gwarancji. Developer będzie ścigał wykonawców i będą naprawiać fuszerki. Jak wykonawca ucieknie to na barkach developera jest to, żeby poprawił usterki. U mnie na osiedlu było podobnie. Do tej pory naprawiają usterki. Nie chcę wprowadzać w błąd, ale na budynek jest z tego co pamiętam nawet 10 lat na zgłaszanie usterek.