Wpis z mikrobloga

@pawlak: eh, mam nadzieję że w krótkim czasie te wszystkie bardziej ekologiczne alternatywy będą znacznie tańsze. w zasadzie nie mam nic przeciwko posiadaniu takiej alternatywy dla mięsa, czy mleka na bazie roślin w zastępstwie dla tradycyjnych, gdyby tylko nie kosztowały aż tyle. Ciężko jest z czystym sumieniem robić zakupy wiedząc że jeśli chcesz to robić świadomie i wspierać bardziej ekologiczne rozwiązania musisz za te same rzeczy zapłacić o wiele więcej.
@pawlak: Ciekawi mnie kiedy tego typu rzeczy zaczną normalnie kosztować. Bo co z tego, że:

Beyond Burger generates 90% less greenhouse gas emissions, requires 46% less energy, has >99% less impact on water scarcity and 93% less impact on land use than a ¼ pound of U.S. beef


Jak tego wszystkiego nie widać w jego cenie XD No super, że zużywa wszystkiego mniej jak kosztuje parę razy więcej niż zużywające wszystko
@RudaBrona: ale jesteś namolny i męczący, to pewnie przez lata żywienia się padliną, ropą zawartą w mleku krowim przeznaczonym dla CIELĄT, NIE LUDZI chociaż ty człowiekiem nie jesteś a mułem więc jedz swoje burgery i zapijaj je ropkom pyszniutkom mniamciu smacznego :))))
@pawlak: jadlem juz pare razy te burgery weganskie - i te kupowane w sklepie i te robione i co moge powiedziec? nie maja podjazdu do burgerow miesnych - te kotlety weganskie sa tak mdle ze sie od razu to wyczuwa, konsystencja tez jest inna, czuc ze to zbita papka