Wpis z mikrobloga

Parę ładnych lat temu, w czasach szkolnych grywałam w CSa 1.6, GTA III i SA, itp. A teraz chcę wrócić do tej rozrywki. Niestety jestem w temacie kompletnie zielona... Świat gier poszedł totalnie do przodu. Od czego zacząć? Założyłam konto na Steamie, ale trochę go nie ogarniam i powoli poznaję jego funkcje. Jeżeli chodzi o same gry, na pewno chcę wrócić do CSa bo dawał mi sporo frajdy i chcę pograć w GTA V. Ale szukam czegoś jeszcze w podobnych klimatach. Boję się, że taką zieleninę jak ja zjedzą na serwerach zanim się należycie obgram. Żaden znajomy nie gra w gry, więc nawet nie mam z kim o tym pogadać... Jest gdzieś może jakiś przewodnik po świecie gier, dzięki któremu można wgryźć się w ten świat?

#gry #steam #bedegralawgre #logikarozowychpaskow
  • 14
@belfrzyca: gry które mnie w minimalnym stopniu wciągnęły;
Strzelanki: CS:GO, RX6, PUBG i Valorant
Fabularne: GTA V, Wiedźmin, Metro Exodus, RDR2, Assassin's Creed's
Multiplayer: ETS2, minecraft ( ͡° ͜ʖ ͡°), terraria
+ Cities:Skylines i Factorio jeśli masz nadmiar czasu

Boję się, że taką zieleninę jak ja zjedzą na serwerach zanim się należycie obgram

W większości gier MP są rangi, więc będziesz grała z takimi samymi zielonkami jak
@belfrzyca: grać, grać, grać i jeszcze raz grać, musisz się wczuć w sterowanie i wyrobić pamięć mięśniową, ceesik jest chyba dobrym punktem startowym, jest za friko i ma dużo ludzi o podobnym poziomie do twojego, pooglądaj poradniki jak strzelać i się ruszać, a jak już będziesz miała te kilkadziesiąt godzin przegrane to zauważysz, że większość strzelanek jest podobna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tu masz poradnik angielskiego jutubera
Sorines - @belfrzyca: grać, grać, grać i jeszcze raz grać, musisz się wczuć w sterowa...
  • 0
@thority Strzelanki tyle o ile, nie chcę się ograniczać. Grałam np. w 18 wheels of steal across America, więc może i Euro Track znajdzie się na mojej liście. Tpp mi bardziej leżały, niż fpp, ale to kwestia danej gry.
@belfrzyca: Moim zdaniem warto zainteresować się Origin Access Basic (15 zł miesiąc, albo 80 zł rok), jest tam sporo fajnych gierek. Trylogia ME, Tropico, Frostpunk, This War of Mine, ogrom gier indie, większość Battlefield, A Way Out, Unravel, Simsy.