Wpis z mikrobloga

krytyka Holowni za nijakosc i opieranie decyzji na podstawie opinii ekspertow i analiz to typowa cecha niedojrzalych demokracji, ktore potrzebuja wodza majacego zdanie na temat wszystkiego (patrz Rosja). na zachodzie nikogo nie obchodzi osobista opinia Merkel na temat legalizacji marihuany, bo ona ma dobrze zarzadzac, a nie podejmowac decyzje wedlug swojego widzimisie.
#polityka #holownia
  • 36
@elf_pszeniczny: Nie przeszkadzają CI rządy popisu? Nie chcesz, żeby na temat podejmowanych decyzji były prowadzone debaty publiczne? Wolisz, żeby zamiast tego decyzje były często podejmowanie wbrew większości opinii publicznej i zgodnie z życzeniami lobbystów? 'Chorągiewka' to wg Ciebie ktoś, kto ma robić defacto to co powinien robić prezydent w tym kraju czyli reprezentować naród? Współczuję niskiej wiedzy i zdolności analizy rzeczywistości
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@abcdefghijklmn: prezydent realnie gówno może, więc interesują mnie jego poglądy wg których ma decydować co podpisze a co odrzuci

Po ściemniaczu który się wykręca w całości "spytaniem ekspertów" żeby nie odsłonić żadnych kart można się spodziewać wszystkiego - tj tego że i tak zrobi wg prywatnych poglądów, tylko nie chce ich jeszcze ujawnić xD
@gruza1: Mój komentarz z innego wątku:

Dokładnie tak. Dla mnie to właśnie jest jedną w większych wartości Hołowni, że mówi "Porozmawiajmy, chcę wysłuchać wszystkich stron, w tym ekspertów". No, ale widocznie wykopki wolą Janusza "przecież teraz jest zimno, więc na chłopski rozum ocieplenia klimatycznego nie ma i nic mojego zdania nie zmieni" Korwin-Mikkego.

@tyskaj Chyba nie rozumienie o co chodzi. Hołownia jako prezydent nic nie wprowadzi bo prezydent nie ma takich
@gruza1: bo ktoś kto ma 40 lat ponad miał tyle lat na przemyślenia, że jako tak wybitna jednostka kandydująca na urząd prezydenta powinna skorzystać z wszystkich wniosków jakie wyciągnęła przez tak dużo lat i zaoferować swoje zdanie wyborcom. Na większość zagadnień wystarczy 5 minut medytacji żeby wyrobić swoją WŁASNĄ opinię, ale ludzie niezdolni do refleksji zawsze będą z natury nijacy
@elf_pszeniczny: @slapdash: jestem przekonany ze Holownia ma jako czlowiek wyksztalcony bardzo klarowne mysli na rozne tematy, zreszta wystarczy obejrzec np odcinek "Mlodziez kontra" z jego udzialem gdzie bardzo jasno prezentuje swoje poglady. tyle tylko ze w prezydenturze chodzi o to by prezydent podejmowal decyzje racjonalne, a nie oparte na swoich myslach. oczywiscie moze sprzeciwic sie danej opinii ekspertow jesli nie jest ona do pogodzenia z jego zasadami moralnymi, ale to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gruza1:

w prezydenturze chodzi o to by prezydent podejmowal decyzje racjonalne, a nie oparte na swoich myslach.


No jasne, tylko że to ściema. Poglądy prezydenta, jeśli nie jest podnóżkiem prezesa partii, w pierwszej kolejności decydują co o tym myśli i czy w ogóle będzie chciał pytać ekspertów.
@gruza1: no ale to przeciez poglady prezydenta ksztaltuja jego polityke i decyzje.jakie.podejmie. konserwatywny prezydent nie podpisze ustawy o legalizacji aborcji czy marihuany, a progresywny tak - i to bedzie decyzja oparta o przekonania i poglady.
Wiec.po to sie kandydata o to pyta - aby je.poznac. Takie wymijajace.odpowiedzi sa bezuzyteczne i do tego daja sygnal, ze kandydat w sumie nie wie co o danym zagadnieniu uwaza.
A jak mowie - powinien wiedziec,
@elf_pszeniczny: Czyli po prostu pasują Ci obecnie rządzący, albo pasuje Ci PO. W jednym i drugim przypadku w obliczu wszystkich wałków które zrobiły te partie i ich obślizgłego pływania od tematu do tematu, żeby się jak najwięcej nakraść i wpływać na ludzi uderzając w niskie instynkty, to jak już mówiłem: współczuję Ci. Albo nie rozumiesz jak wiele na tym tracisz jako polak, albo jesteś zwyczajnie kupiony (np polityką socjalną pisu) -
@slapdash: nie masz racji nie zawsze prezydent podpisuje ustawy na zasadzie swoich poglądów. Hołownia jest katolikiem i tym samym jest zwolennikiem odrębności kościoła od państwa i jest za związkami partnerskimi więc trochę jednak sprzeczne te jego poglądy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Duda na przykład też nie podpisuje ustaw według swoich poglądów tylko na zasadzie tego co mu jarek powie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@abcdefghijklmn: już nas Kukiz antysystemowiec bezpartyjny zbawił 5 lat temu, tylko że on miał odwagę mieć poglądy na czas kampanii

Sytuacja jest poważna, ale nadal nie rozumiem po co popierać Hołownie, zapomniał że wszystkich kandydatów poza po i pis jest 9 razem z nim?
Inb4 "bo ma szansę być w drugiej turze" xD
@slapdash: nie masz racji nie zawsze prezydent podpisuje ustawy na zasadzie swoich poglądów. Hołownia jest katolikiem i tym samym jest zwolennikiem odrębności kościoła od państwa i jest za związkami partnerskimi więc trochę jednak sprzeczne te jego poglądy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Duda na przykład też nie podpisuje ustaw według swoich poglądów tylko na zasadzie tego co mu jarek powie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@elf_pszeniczny:

Sytuacja jest poważna, ale nadal nie rozumiem po co popierać Hołownie, zapomniał że wszystkich kandydatów poza po i pis jest 9 razem z nim?

Racja. Tu mnie masz i tu się zgadzam, faktycznie do mnie akurat trafia Hołownia więc automatycznie stwiam go w kontrze do liderów, ale równie dobrym wyborem będzie ktokolwiek inny niż Trzaskowski lub Duda.

już nas Kukiz antysystemowiec bezpartyjny zbawił 5 lat temu, tylko że on miał