Wpis z mikrobloga

Jak mam angielski na zajebistym poziomie (jestem na kursie C2 i bez problemu wszystko ogarniam/egzaminy próbne blisko 100%) to jakiej płacy można wymagać bez doświadczenia jako tester oprogramowania/gier.
Im często zależy na dobrym angielskim ale właściwie to ile dadzą człowiekowi jak nie mam w tym żadnego doświadczenia
3,5k brutto na początek dadzą? Więcej?
#testowanieoprogramowania #pracbaza
  • 18
@Deno
Zależy...
Jako tester gier, nawet że świetnym angielskim, na początek raczej nie dostaniesz więcej niż 3k brutto.


Jeżeli będziesz oceniany jako potencjalny pracownik wyłącznie pod kątem języka (co zdarza się raczej rzadko) to możesz liczyć na 4.5-5k brutto.
Jeżeli będziesz natomiast brany pod uwagę ogólnie jako tester, nie jako osoba z językiem, to 3-3.5k

Pytanie co umiesz poza językiem. Czasy gdzie ludzi z dobrym angielskimi brali jak leci do testowania, skończymy
@kaaban: @diarrhoea: w wolnym czasie se programuje w C++ jakies podstawowe gierki 2d, uczę się tego języka ale na pewno nikt mnie jako programista nie przyjmie, ale wiadomo zawsze się mówi o takich rzeczach na rozmowie. Nie mam też żadnych wymogów co do płacy na start, wolę złapać doświadczenia i szukać gdzie indziej lepszych warunków
Dziękuję za odpowiedzi.
@Deno: Jak szukasz pracy jako tester to angielski na wysokim poziomie jest przydatny, ale jako umiejętność dodatkowa a nie podstawowa. Bez jakichkolwiek podstaw ciężko ci będzie przejść rozmowę rekrutacyjną i w ogóle rozmawiać o finansach.

Na twoim miejscu zainteresowałbym się podstawami procesu testowania, poczytał trochę absolutnych podstaw w internecie np. takie strony a zamiast C++ zainteresował się jakimś językiem skryptowym, bardziej przydającym się w procesie automatyzacji testów. Chociażby pythonem.
@Deno jak napisał kolega wyżej, w testowaniu przydatność c++ jest praktycznie zerowa, poza jakimiś bardzo charakterystycznymi projektami do których poziom wejścia i tak jest baaardzo wysoki
@Deno widzę że łacinę też opanowałes. Myślę że angielski dość ważny tak samo jak przy pracy w F1. Problem jest że sam język to za mało.
Zeby nie bylo tylko negatywnego wydźwięku. Proponuję poszukaj sobie tak z 10 ogłoszeń na qa i wypisz co jest wymagane. Myślę że przynajmniej połowę wymagań jesteś w stanie sam nadrobić przez własną pracę.
@Deno angielski C2 ale w sensie że C2 robisz zadania/gramatykę/rozumiesz tekst pisany czy realne C2 czyli w pełni swobodnie myślisz/rozumiesz/mówisz płynnie w danym języku? Bo to duża różnica ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Deno: No niestety po angielsku musi mówić, każdy w IT, ja w swojej pierwszej pracy bez doświadczenia dostałem 4,5k brutto. Natomiast jak ktoś znał angielski i niemiecki to na start dostawał 5,5k brutto.
@Deno: miałam doświadczenie jako analityk, certyfikat Istqb, angielski też mniej więcej na poziomie c2 i dostałam pięć brutto na początek. To było dwa lata temu, możliwe, że teraz sytuacja jest bardziej napięta i jeszcze ciężej dostać pracę entry level jako tester. Jak umiesz C++, to już chyba lepiej iść w kierunku .netowca, paradoksalnie obecnie jest łatwiej dostać pracę jako junior dev, niż junior tester.