Wpis z mikrobloga

@kajak98: Wiedza ze studiów, jeśli chodzi o informatykę, nie jest przeznaczona do pracy jako code-monkey. Do tego wystarczy głowa na karku i jakiś darmowy kurs znaleziony w necie. Programowanie to ledwie narzędzie, które może się przydać przy klepaniu sklepów internetowych, ale też na przykład przy "fotografowaniu" czarnych dziur.
@kajak98: trudno powiedzieć. Zależy jak na to spojrzeć, ale w pracy pewnie blisko zera.
Ja mimo to każdemu polecam studia. Dużo ciekawych tematów o których jako informatyk (bo zakładam, że o takich studiach mówimy) dobrze wiedzieć. Można się nauczyć jak się uczyć bo to jednak inne podejście niż w szkole. Zdarzają się też fajne osoby, nie tylko z roku ale też wśród pracowników. Wiadomo, że te sytuacje o których pisze się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 43
@jaunas: właśnie mnie śmieszą informatycy, ci wykopowi, ale ogółem wszyscy informatycy to bardzo zadufani w sobie ludzie. Pieją w okół, jacy to oni zdolni, trzeba mieć predyspozycje, żeby być programistą, no sól tej ziemi. A jak im powiesz "pokaż swój przełomowy algorytm, chociaż udoskonalenie, może framework jakiś chociaż trochę wyróżniający się na tle innych, a jak nie masz co pokazać, to w zasadzie nie różnisz się od montera pralek na taśmie
@thexDguy to już chyba zależy czym się zajmujesz, złożoności i wiedza jak działają różne struktury pod spodem się przyda każdemu, ale bardziej zaawansowana matematyka w pracy klepacza niezbyt. W każdym razie warto się uczyć żeby później mieć szerszy wybór czym się zajmować
@henk: Jezu ale wysryw, to żeby być dobrym informatykiem trzeba wymyślić przełomowy algorytm? Idąc dalej twoja logiką, śmieszy cię każdy chirurg, który nie wymyślił przełomowej metody leczenia i w zasadzie, to nie różni się niczym od pracownika składającego pudełka, bo najpierw tnie według lini, a potem to składa xD Ktoś tu ma chyba zbyt duże ego i to ty kolego jesteś ignorantem i zadufany w sobie, bo nie szanujesz pracy innych,
@henk: Nie zgodzę się z tobą. Myślisz, że każdy programista robi to samo. Widzisz, praca programisty (mówię tutaj o programowaniu niskopoziomowym, bo mam z tym największe doświadczenie) nie polega tylko na „klepaniu kodu”, wymaga umiejętności analitycznych i szerokiej wiedzy z dziedziny algorytmiki. Przejawiasz błąd logiczny w rozumowaniu, programista żeby coś napisać musi najpierw to zaprojektować, mechanik żeby coś naprawić musi to po prostu naprawić. Otwórz trochę głowę i nie spłycaj każdego