Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki z #stolarstwo pomóżcie, kupiłem 2 deski suszonej tarcicy na blat po obróbce okazało się, że są takie białe plamki. Od czego to może być? Nie idzie tego usunąć niczym. Jakos super mi to nie przeszkadza, ale przy robieniu kolejnego blatu wolałbym tego uniknąć. Na blat będzie szedł olej bezbarwny czy może lepiej olej z jakimś kolorem i wtedy uda się zamaskować te plamy?
napinaczkamil - Mirki z #stolarstwo pomóżcie, kupiłem 2 deski suszonej tarcicy na bla...

źródło: comment_1593175871GpBKLyyOlMZVqgX8E6EgxV.jpg

Pobierz
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sckb: @sierzchula @stol_z_powylamywanymi_nogami @Wesoly999 ok, to teraz druga sprawa skoro już wiem, że ta biała zebra naturalna. Czy olejowanie odpowiednio zabezpieczy blat przed ciepłym kubkiem, talerzem? Docelowo będzie w salonie jako kawowy stolik. Czy robić z tym coś jeszcze? Albo może ktoś powie jak to zabezpieczyć, żeby służyło jak najdłużej. Rozumiem, że olejowanie co jakiś czas trzeba powtarzać. Chcę żeby było to w macie dlatego lakier odpada.
@napinaczkamil: o stary! Robisz w drewnie i nie wiesz co to jest?!
Nazywa się to błyszcz. Są to promienie rdzeniowe. Każda deska to ma tylko nie na każdej widac. Zależy od przetarcia drewna.
Są tacy co uważają że to wada. Bo gorzej wchłania bejcę i oleje.
Moim zdaniem super. To drewno. Taka jego natura. Chcesz gładkie to kup wióra