•  

  Obejrzałem reportaż, i jest w nim mowa o próbie wręczenia łapówki w wysokości 1 mln PLN.
  Jedna rzecz mi się nie zgadza.
  1. 13:15 - TVN prosi o wysłanie zdjęcia z dzisiejszą gazetą
  2. 13:23 - w ciągu 8 minut, ktoś zdążył kupić gazetę, i zrobić zdjęcie
  3. pokazano pieniądze, gazetę i paragon, ale godzina na nim to 11:38
  Czyżby prowokacja? Może Suszek chciałby to sprawdzić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Wołam @Bitbay

  #bitbay #tvn24 #telewizja #kryptowaluty #bitcoin #blockchaininfo

  •  

   @Kone1963: Odniesie się za 20 minut, zobacz na ich FP.

  •  

   @Kone1963: nie znam akcji, ale może ktoś po prostu miał w domu gazetę, którą kupił wcześniej, i nie chciało mu się zapierdalać po drugą, żeby jakiemuś wykopkowi lepiej się żyło...?

  •  

   Twierdzisz, że kupiłby gazetę razem z paragonem bez proszenia się o to, i zrobił zdjęcie w ciągu 8 minut :>
   Spoko, można to zweryfikować :)
   Na paragonie są dane które pewnie umożliwiły by identyfikację.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: tvn1.png

  •  

   @Kone1963: dziwne że jest obcięta górna część paragonu.... Tam są chyba dane gdzie jest punk w którym kupiono gazetę.

  •  

   @mvp84: Zasłonięty jest też dzień zakupu.
   Jestem ciekaw kto wysłał SMS, bo przecież właściciela można sprawdzić, polskie numery wymagają rejestracji.

  •  

   @Kone1963: Kasa fiskalna nie moze miec wprowadzonej nieprawidlowej godziny?

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @mike_123: bzdura, nic się jeszcze nie okazało. To, że Suszek wydał oświadczenie o manipulacji niczego absolutnie nie wyjaśnia, za to faktem jest, że giełda powstała we współpracy z gangusami

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @Dorodny_Wieprz: Zgodnie z prawem nie powinna, dodatkowo w większości kas nie przestawisz godziny o więcej niż 1h - celowo. Dodatkowo z kas fiskalnych możesz zdjąć logi z pamięci poza papierem.
   @mike_123 Mogłeś darować sobie reflinki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Kone1963: Taki mindhack na antykryptciarzy :P

  •  

   @mike_123: po takim reportażu będzie zamieszanie przez jakiś czas, które nie wiadomo jak się może skończyć, szczególnie jak się zaangażują służby. Bezpiecznie jest wszystko z giełdy wypłacić, więc idiotyzmem byłoby się teraz rejestrować i wpłacać tam hajs. BTW gdzie to nagranie od agencji detektywistycznej, które ujawnił, chciałbym obejżeć?

  •  

   @darkmind: Zamieszanie to moze byc za 2 lata. Sluzby dzialaja wolno. Takie info o gieldach to wczesne sygnaly ostrzegawcze.

   Jak ktos tutaj napisal, ten myk z ustawionym gosicem od lapowki to moze byc idealny dupochron

   https://www.wykop.pl/link/5575681/comment/78910517/#comment-78910517

  •  

   @Kone1963: czyli generalnie:
   1. Typ kupuje gazetę o 11.38 i oczywiście zachowuje paragon, na którym jest o dziwo wyłącznie gazeta.
   2. O 13.16 pytają go o zdjęcie gazety z kasą.
   3. Typ znajduje paragon i gazetę i jeszcze odcina górną część paragonu w 7 minut. Niby po co ? - i tak działa poza prawem to co to zmienia że ktoś będzie wiedział gdzie kupił tą gazetę. Jeżeli by na paragonie był adres, to gość ( ten który niby miał dać łapówkę ) by się wybronił w 5 minut, udowadniając że był w innym miejscu...

  •  

   @darkmind: Wypłacić? A od kiedy trzyma się środki na giełdzie.... To tak jakbyś trzymał hajs nie wiem na cinkciarzu. Na oficjalnym fanpejdzu Bitbay jest odpowiedz Sylwestra.

  •  

   @mike_123: a jak ktoś trejduje to jak? na krechę? po za tym na giełdzie trzyma osad dużo więcej ludzi z lenistwa i głupoty niż mogłoby się wydawać.
   Faktem jest, że superwizjer już funkcjonuje od kilku lat ujawniając w tym czasie dużo afer, niby po co mieliby wyssać cokolwiek co było w materiale z dupy? Z drugiej strony mamy Suszka, którego każdy kolejny biznes to była wyjebka, więc jak dla mnie wniosek jest prosty: wypłacać i trzymać się z daleka

  •  

   Zgodnie z prawem nie powinna, dodatkowo w większości kas nie przestawisz godziny o więcej niż 1h - celowo. Dodatkowo z kas fiskalnych możesz zdjąć logi z pamięci poza papierem.

   @Kone1963: Potwierdzam Max 1h

  •  

   @Kone1963: nie wiem jak działają kasy fiskalne, ale może po prostu miała wklepany czas UTC (-2h of obecnego w PL)?

  •  

   @NKPL: @darkmind: @mike_123: @mvp84: @Dorodny_Wieprz: @Kone1963: @czyznaszmnie: @rencznik:

   Wiecie jaki jest ? Bardzo prosty.
   Media tak działają. Tworzą materiał, tam jest głównie gadanie. Mało co pokazują. Wiecie, jak jest sam głos z dyktafony przy rozmowie o tej łapówce, to nie było tam żadnej kamery. No ale trzeba coś dać w tle a nie czarny ekran. Zawsze cos się musi dziać. Zwłaszcza w dokumencie gdzie głównie się gada. To nagrali niewyraźne ujęcia jakiegoś parkingu niby z daleka że jak kamera lata. Że niby próbują uchwycić z daleka jak tam gdzieś gadają. To przykład.

   I teraz pomyślcie. Oni nie nagrywają wszystkiego na bieżąco podczas tego jak robią materiał. Nie mają zawsze kamery, albo nie wpadną na pomysł żeby ja włączyć i nagrać ujęcie momentu jak piszą SMS z prośbą o zdjęcie hajsu z gazetą. I teraz popatrzcie jak to się montuje materiał w edycji kiedy już skończą zbierać wszystko. W momencie kiedy tłumaczą że zapytali o to zdjęcie hajsu to jest pokazane jak piszą tego samsa" Mogliby pokazać statyczny odebrał No ale profesjonalne studia, telewizyjne po prostu nie idą po najmniejszej linii oporu. Tam jest dynamika, coś się dziej... No to oni po prostu nagrali sobie kurwa miesiąc później. Podczas montażu ujęcie jak piszą niby ten SMS. To nie oszustwo przecie. Ważna jest treść. No i tak się to robi, zwróćcie uwagę jak cały materiał jest zrobiony. Programy TV robi dużo drożej i lepszej jakości.

   A teraz popatrzcie na moment jak pokazują zdjęcie tych pieniędzy z gazetą.
   Jest pokazane ujęcie jak OBRAZEK JEST POBIERANY DOPIERO i się pojawia po chili. Następne ujęcie to już zdjęcie na cały ekran. I teraz tu zastosowano identyczny motyw. Podczas montażu. Zamiast pokazać telefon ze zdjęciem, oni nagrali ujęcie celowo wysłali sobie sami to zdjęcie i że niby je odbierają. Ta sama zasada jest. To się działa w chuj po całej akcji. Podczas montażu. Ale to nic nie szkodzi przecież. Widać tam jakiś numer telefonu? Nie. Czy cos się zmieniło że jest pokazane że się wczytuje inne zdjęcie? Nie. Tak się robi programy profesjonalnie.

   Pomyślcie sobie jak oni wysłali prośbę o to zdjęcie pieniędzy. No wiadomo że zanim to zrobił i ta gazetę (a pieniądze to suszek miał a nie ten typek) To mogło minąć nawet cały dzień. Kiedy dziennikarz dostał mmsa ze zdjęciem to mógł siedzieć na kiblu w domu. Myślicie że nie otwierał go tylko czekał aż będzie kamerzysta który nagra moment pobierania zdjęcia? Myśłicie że jak dostali zdjęcie to zawsze uruchamiali kamerę i to nagrywali?

   To podczas montażu nagrali. W momencie jak oni mówią że poprosili o zdjęcie to ujęcie niby jak to piszą. Tak samo niby jak zdjęcie przysłano to że się otwiera. Lepiej jak jest taka sekwencja. Naprawę to nie są nagrania naprawę z tych mometnów jak to robili :D

   No i kiedy to nagrywali to naprawdę myślicie że oni zwracali uwagę na pierdołę która jest nieistotna. że w tle widać jakąś tam godzine a że na paragonie w rogu widać inną i to przenalizowali że nie ma sensu? Wyjebane. Po pierwsze 99,9% widzów tego nie zauważy. Zauważą nieliczni. Oni wyjebane mieli kompletnie. Nie myśłeli nawert o takich szczegółach.

   Tak się robi po prostu materiał. I nie ma tu manipuklacji czy coś. Czy robi to komuś różnicę czy pokazali dokładnie prawdziwą widomość jak otrzymywali, czy dla ujęcia nagrali inną z tym samym zdjęciem jak ja otwierają dopiero?
   To jest szczegół i pierdoła a nie jakaś pomyłka podczas przygotowywania wielkiego oszustwa. Nie dopatrzyli, zdradzili się! Coś nie gra!!!

   Powiem wam cos lepszego. Pewnie nawet na innym telefonie robiono nagranie "pisania|" smsa i ujęcia pobierania zdjęcia. To robiło studio. Monterzy, edytorzy razem z reżyserem. Oni nie mieli nawet telefonu oryginalnego redaktora bo on nie siedział pewnie przy tym. Podczas montażu materiałów w kupę, razem z nagraniem lektora itd. to wszystko ma scenariusz a nie robione na oko. Muszą napisać tekst, lektor go odczytać a oni w tle dorzucać jakieś sceny. Chuj tam, kurwa to mógł być telefon kamerzysty czy dźwikowaca. Uznali że robią sekwencję jakby to pisali i odbierali. Tylko tyle. Dziennikarze oddali wszystkie materiały a zmontowanie ich to kto inny robi takimi rzeczami zajmuje się kto inny. W ogóle dziennikarze to kamerzystę biorą tylko w momncie jak coś chcą nagrywać. Nie jeżdżą samochodem razem czekają na smsa :D Dziennikarz to napisał i wysłał to nie miał kamerzysty w ogółe przy sobie. Bo po co?

   Uff. Tak się rozpisałem bo zaraz ludzie będą pieprzyć że manipulujo!!! Ja chcę proof! Najlepiej dajcie zaświadczenie od operatora gsm kiedy faktycznie były wysyłane smasy!
   To nie ma znaczenia. To nie jest pomyłka przy preparowaniu ściemy, tylko kurwa animacja która daje dyynamiki do materiału. Musi się coś dziać a nagrań nie mają żadnych poza faktycznym odwiedzaniem biura suszka jak z nim gadali. Resztę trzeba wypełnić animacjami, jakimiś byle czym. Statyczny oprraz nie moze być a lektor czyat. Taki materiał byłby nudny, to jak audycja radiiowa.

   UFFFF :DDDD Macie fragment materiału. 23:26

   Tu macie ten fragment. Jakieś losowe ujęcie z zupełnie innego momentu jak niby jadą samochodem ekipą. Tak, oni ciągle jeździli razem w samoochodzie. No przez miesiąc zbierania materiałów, Jeździli ciągle w kółko po krakowie i czekali :P Nie. Pojechali do karkowa trzy razy. Raz do biura bimbaya na nagranie i dwa razy jak się spotkali z tym typem od łapówki. Kiedy pisali do siebie to siedzili w Warszawie. Ale dorzuca się takie ujęcie jak jechali kiedyś tam I NIBY W SAMOCHODZIE TEN SMS DOSTALI :D

   SŁUCHAJCIE FRAGMENTU KIEDY JEST NAGRANY DŹIWIĘK POWIADOMIENIA Z KOMÓRKI JAK SMS ZE ZDJĘCIEM DOSTALI. SKĄD ONI WIEDZIELI KIEDY ODBIORĄ ZDJĘCIE GAZETY? NAGRYWALI CAŁY CZAS?
   Nie, kurwa. Byle dzwoneczek z bazy dźwięków jakie ma TV wrzucili w tle. Bo tak się robi profesjonalne nagrania :D

   OMAWIANE UJĘCIE

   źródło: youtube.com

  •  

   @cyberpunkbtc: Brzmi dobrze.
   Nie powiedziano, że pokazywany SMS to właśnie ten prawdziwy, i pokazywany na tym samym urządzeniu w czasie rzeczywistym.

  •  

   @Kone1963: Puść sobie byle jaki inny fragment gdzie lektor czyta to co przygotował redaktor. Tu gada o upadku bitmarketu to w tle animacje stron z artykułami na ten tema. Gada coś że Suszek to dają jedno zdjęcie. I wszystko to animacje z jakimś efektami na siłę. Większść to animacje. Musi się ruszać coś po prostu. Powiedział o biurze w Dubaju to jakaś animacja mapy z kropką i zaznaczonym Dubajem :D .
   I oni muszą wypełnić cały materiał kiedy jest lektor czymś ciekawym. Gadał o tym że poprosili o zdjęcie siana to reżyser powiedział żeby zrobili ujecie pisanego SMS :D
   Grafik wyjął telefon. Kamerzysta nagrywał a on niby pisał. Może nawet była zupełnie wymyślona treść bo nie mieli jej, tylko napisali mniej więcej że proszą o zdjęcie pieniędzy, tak jak lektor gadał. Oryginalne zdjęcie mieli jako pakiet materiałów od dziennikarza. Oni pewnie nie znali treści tego smsa. Skąd mieli w studio go mieć? Redaktor nie wiedział że będą robić animację taką. On tylko pisał co robili. Treść smsa jest pewnie z dupy wymyślona. To nie istotne. Wypełniacz ekranu żeby nie nudził się widz. Musi się coś dziać jak lektor gada.
   Dodali w tle dzwonek powiadomień z telefonu. Znów ujęcie jak w studio ktoś popbiera to zdjęcie z neta. Patrz, mogli normalnie otworzyć niby wiadomość i zdjęcie. Nie. Oni celowo nagrali gdzie jest animacja że się się wczytuje, animacja postępu. A wokół tych nagrań telefonu, dodali ujęcia z drona bo jakieś mieli jak jeżdzili po krakowie. Później ujęcia ze środka z Busa. Ale to nie było wtedy. W krakowie byli miesiąc wcześniej a nie kiedy wysyłali smsy będąc w Warszawie.. Zmontowali że wygląda jakby dziennikarz w samochodzie odebrał wiadomość a ujęcie to jego ręka jak otwiera :D

   To po prostu animacja z dupy. Nikt nawet nie pomyślał że na pargonie widać jakąś godzine i że w rogu telefonu w animacjach inne godziny i że może ktoś to przemyśleć. To nie ważne. Ten sms o tym że piszą o to zdjęcie to pewnie wymyślone task o. Kogo obchodzi czy to faktycznie identyczna treść? Mogli nie pokazywać w ogóle ujęć treści. Ważne że gada że poprosili o zdjęcie. Tu zrobiono taką wstawkę ale to animacja wypełniająca tło podczas gadania lektora. Cały materiał jest taki.

   Ale muszę przyznać że przez to że to właśnie profesonalnie i z dbałością o szczególły, te wczytywanie zdjęcia, dźwięki powiadomień itp. To wcześniej nawet nie przyszło mi do głowy że to nie są faktycznie nagrania kiedy to się działo. To tylko pokazuje że dobrze zmontowali to. Niby w samochodzie pokazany dziennikarz, a później zbliżenie ręki z telfonem. No nie analizuje się tego. Wygląda normalnie. Ja też sie zastanawiałem nad tymi screenami godzinami różnicami najpierw. Później skumałem że to wypełniacz obrazu do lektora w tle. Nieistotny, 1 sekudowa animacja. To inwencja twórcza reżysera. Postanowił pokazać niby wiadomości na telefonie kiedy w tle lektor gadał o nich. Tyle. A szczegóły to nikt się nie zastanawiał nad nimi, bo to nie ważne :P

  •  

   @Kone1963: Yo. Patrz na to identyczne. Nie ma nagrań z kamery jak się spotykał z tym typem i gadał o tej łapówce. Nagrywał to dyktafonem. A w czasie tego nagrania coś musi być na ekranie. To np. wrzucają zdjęcie jakiegoś softu do edycji dzwięku (i to ze studia pewnie soft jakiego używa dżwiękowiec). Tło zaciemnione, fragment monitora żeby nie było widać studia. Ale pasuje. Wiesz ekipa nagrywa na laptopie siedząc w aucie. Patrzy na wykres dźwięku. Jak w filmach szpiegowskich. Chuj tam Typek nagrał rozmowę telefonem z kieszeni, albo jakimś zwykłym dyktafonem z miktroonem. No ale ujęcie jakby ekipa nadzorowała czy ukryty mikrowfon dobrze zbiera dźwięk :D To też ujecie z dupy, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością,a oglądając nie myślisz o tym czy to ma sens czy co tam w tle jest :P Tu w studio podczas montarzu nagrano fragemt monitora z dźwiekiem. Tak samo w studio nagrali zbliżenie na rękę chuj wie kogo, nie redaltora, który niby sms odbiera na byle jakim telefonie :P

   źródło: dzwiek.jpg

  •  

   @Kone1963: W ogóle to ja zrobiłem drugi wątek, bo tak to zostały podejrzenia ze coś nie pasuje i tvn kłamie czy cos.