Wpis z mikrobloga

Jakieś ciekawe miejsca w karpaczu i okolicach, gdzie da radę dojechać z wózkiem dziecięcym? Część miejsc obskoczymy z maluchami w nosidłach, ale przez 5 dni nie mam ochoty targać tych klocków na plecach, plecy by mi tego nie wybaczyły xD

Jakieś ciekawe szlaki, na dwu-trzygodzinne spacery, niekoniecznie dla wózka, też się przydadzą, może coś ominąłem

#karpacz #gory #turystyka #dzieci
  • 9
@fortySeven: Szlak od Kopy do Domu Śląskiego ma wydzielony gładki pas - chyba właśnie na kółka. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko nie wiem jak przewożą wózki kolejką.

Widziałem wózki pchane na Chojnik. Wjechać wjechali, ale nie wiem jak wyglądał zjazd.
@fortySeven: od Wangu jest brukowana droga aż po dom Śląski, po drodzenie masz Samotnie i Strzeche. Będąc na polanie możecie też pójść w prawo w stronę odrodzenia żółtym szlakiem i tam będą takie skały (ok 500m od polany). Kocia Polana i Koci zamek

+ zapora na Łomnicy
zapomniałem, a edytować nie mogę :) Możecie podjechać do Przesieki na wodospad, do Siruwi a jak macie chęci to niebieskim (droga asfaltowa) pod górkę do Odrodzenia :)
@fortySeven: Borowice, Przesieka jak masz auto.

Borowice (a raczej droga Sudecka, przyjemny asfalt, lekko pod górę):
- Cmentarz jeńców tuż przy drodze Sudeckiej
- Mogiła lotników (troszkę w las), możesz poczytać więcej jak wpiszesz "Borowice samolot"
- na dłuższą wyprawę: Szwedzkie Skały

Przesieka:
- Kaskady Myi (powinno się udać, bo od kiedy są drogowskazy to ścieżka jest praktycznie płaska)
- Wodospad (mocny szutr i gdzieniegdzie korzenie, ale z wózkiem powinno się
@fortySeven Świeradów fajne miejsce, ale z Karpacza trochę daleko,polecam zamek Książ, Szczawno Zdrój też:) w siruwi wózkiem nie przejedziesz, ale tam dzieci chętnie tuptaja. Jest w Szklarskiej park dinozaurów, wózek da radę ale nóżki też:) z Karpacza blisko na okraj (Czechy) ale nie wiem jak przepisy codvidowe co do przekraczania granicy. Pięknie tam jest, boczna trasa idealna dla wózka:) park Bukowiec, piękne miejsce i też blisko:)