Wpis z mikrobloga

Ktoś mi w końcu powie dlaczego głosuje na Dude? Czy te PiSowskie bojówki tylko trollują i też nie mają zamiaru głosować na Adriana. Halo, dostanę odpowiedź? Ciekawość PRLu, czy może jesteście za brakiem bezpieczników, które chroniłyby polskie dzieci?
@metalfacee temu człowiekowi wymierzono sprawiedliwość odbył karę więzienia wymierzona przez sąd który był jeszcze wolny (skoro teraz nie są).
Teraz wyciąga się takie rzeczy bo jest kampania i akurat sprawa nadaje się do mediów a na tysiące takich innych spraw wszyscy dają #!$%@?.
Ten człowiek dla mnie na zawsze będzie splamiony Nie chciałbym mieć z takim kimś do czynienia ale można chyba dać szansę w całej rodzinie? Te wszystkie artykuły i nagonka
@szunis: Myślałem, że w rzeczywistości gdzie TVPiS codziennie wylewa ściek i same gęste fake newsy na temat Trzaskowskiego już nic mnie nie zaskoczy, ale to "ułaskawienie pedofila" to największy fake news tych wyborów i totalne szambo. Jeśli ktoś z przeciwników Dudy uruchomił te lawinę, to już upadł na samo dno.
@Wykoppeel1230 tak ale od tego jest takie uprawnienie jak akt łaski który jest poprzedzony analizą sprawy przez różne instytucje. Boli mnie jako człowieka to że tą sprawę się teraz pompuje tylko i wyłącznie żeby uderzyć w Dudę. Nikt się nie troszczy faktycznie o tą rodzinę. Przeciwnicy polityczni dopowiadają taką historię jaka jest dla nich wygodna. Informacja o tym ułaskawieniu była ogólnodostępna na stronie od 13 marca i żadne Media się nią nie
w takim razie Duda ułaskawił kogo?


Nikogo.

Nie będę teraz szukać konkretnej definicji słowa, ale w świadomości ludzi "ułaskawić" oznacza przerwanie odsiadki w więzieniu, lub nawet anulowanie jej przed rozpoczęciem. Nic z tych rzeczy się nie wydarzyło i typ odsiedział pełną karę.
Nie wiem jakie przesłanki kierowały prezydentem (podobno ofiara sama prosiła o odwołanie tego zakazu zbliżania się), ale nikt nie został "ułaskawiony" i używanie tego słowa w tym przypadku jest obrzydliwą
@lukrecjowy_jez o #!$%@?, jako czlowieka nie boli Cie, ze oprawca bedzie mogl dzieki dudzie znowu przebywać z ofiara? Ale za to jako czlowieka boli Cie, ze dopiero podczas kampanii wyborczej sprawa zostala naglosniona xd lecz sie idioto, mleko sie wylalo, nie cofniecie tego - wszyscy juz wiedza, ze duda ulaskawil zboczenca i takie odwracanie kota ogonem nic wam nie da
@stannis nie boli mnie bo taka była Wola rodziny która była pokrzywdzona. Tylko nie pisz że to na pewno syndrom sztokholmski. Duda ułaskawił bo o to prosiła rodzina? Rozumiem że ty wiesz lepiej jak było?
A boli mnie to że właśnie ta rodzina w której rozegrał się ten dramat teraz nie będzie miała spokoju bo toczy się walka o fotel prezydenta rozumiesz czy mam jeszcze jakoś inaczej wytłumaczyć?
Nie będę teraz szukać konkretnej definicji słowa. (...) nikt nie został "ułaskawiony" i używanie tego słowa w tym przypadku jest obrzydliwą rzeczą


@max1983:
za wikipedią:

Ułaskawienie – indywidualny akt ingerencji odpowiedniego organu władzy wykonawczej lub ustawodawczej w kompetencje władzy sądowniczej polegający najczęściej na całkowitym darowaniu kary lub też częściowym złagodzeniu postanowień wyroku sądowego.


Zniesienie przez p. Prezydenta części wyroku w zakresie zakazu zblizania się - jest ułaskawieniem. W tym przypadku media