Wpis z mikrobloga

Mam do nadrobienia mnóstwo gier na konsole, więc przechodzę jedną za drugą i właśnie skończyłem Uncharted 4. Ranyboskie, jakie to było dobre! Przez całą grę nieodparcie dzwoniło mi w głowie określenie ze starych recenzji pism komputerowych - ta gra jest po prostu MIODNA xD
Sama rozgrywka jest bardzo przyjemna, w miarę ciekawa fabuła - nie nudzi się, nie dłuży. Ale tym, co mnie najbardziej zachwyciło, była grafika.

Nie jestem wytrawnym graczem, nie mam jakiegoś szczególnie rozległego rozeznania, ale żadna z gier, w które grałem na ps4 nie miała tak żywej, bogatej, plastycznej grafiki jak ta. Liczba detali i różnorodnych elementów otoczenia jest powalająca.
Już mniejsza o efekty typu zabrudzenia ciuchów, kładąca się trawa czy światło przebijające się przez włosy - to oczywiście robi wrażenie, ale lokacje to jest po prostu mistrzostwo.
Są niesamowicie dopracowane i zróżnicowane. Aż nie potrafię sobie wyobrazić jak kolosalnych nakładów pracy wymagało zaprojektowanie i wymodelowanie takich przestrzeni. Nigdy jeszcze nie zdarzyło się w żadnej grze żebym tyle print screenów zrobił. I ten klimat... Pływając w oceanie w pobliżu tropikalnych wysp aż chciało się zrzucić ciuchy i wskoczyć do tv xD Jak przedzierałem się przez dżunglę w starodawnym pirackim miasteczku aż czułem tę wilgoć, zbutwiałe deski. Jestem absolutnie zachwycony.

Jedyne co mi nie pasowało, to polski dubbing. Nie rozumiem dlaczego jak się robi spolszczenie, to aktorzy podchodzą do tego jak do gry w teatrze. Większość fraz brzmi nienaturalnie, jest przeegzaltowana. Lubię Boberka ale dla mnie był bardzo męczący.

Tak czy inaczej dla mnie gierka 9/10 głównie za dopracowanie świata przedstawionego.
#ps4 #uncharted #uncharted4
advert - Mam do nadrobienia mnóstwo gier na konsole, więc przechodzę jedną za drugą i...

źródło: comment_1593850183yGBYDDxtDiwna5stXvhEap.jpg

Pobierz
  • 29
Jesli ktos zna jezyk to nie ma ZADNYCH 'plusow dodatnich' w graniu w PL

@stormkiss: ja nie jestem tak a priori źle nastawiony do spolszczeń, bo cały czas pamiętam początki polskich wersji językowych w grach - taki Baldur's Gate czy Planescape Torment to były perełki. Natomiast te współczesne gry w polskich wersjach są straszne, infantylność i nadmierna egzaltacja zabija klimat imho. Choć w Wiedźmina 3 jak już zacznę to też pewnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@advert: koniecznie zagraj w dodatek. Tam są jeszcze piękniejsze lokacje. A co do dubbingu to faktycznie oryginalny lepszy, ale nic dziwnego bo oni nagrywali go w czasie motion capture, więc aktorzy w czasie scenek biegli, skakali, itp. Dlatego dzwięki są bardziej naturalne. Trudno coś takiego powtórzyć na stojąco w budce, łatwiej odwalać teatrzyk
A co do dubbingu to faktycznie oryginalny lepszy, ale nic dziwnego bo oni nagrywali go w czasie motion capture


@nika_blue: wow, to ciekawostka, nie wiedziałem. dobrze że nie wyszło tak jak w Spidermanie, gdzie w spolszczeniu Peter każdą wypowiedź zaczynał od "KHY", czyli takiego dźwięku jaki się przy wysiłku z siebie wydaje xD i to obojętnie czy akurat stał, czy biegł.
@advert: muszę się zgodzić, mnie też grafika w tej grze zachwyciła. Sama gra mnie doprowadzała do szału bo ją przechodziłem chyba ze 4 razy (pierwsze przejście dla zabawy + znajdzki, drugie przejście na crushingu - ale z jakiegoś powodu nie dostałem trofki, trzecie przejście speedrun poniżej 6h i czwarte przejście znowu crushing i tym razem zaliczyło). Uważam, że gra na crushingu jest absurdalnie głupia, ale lokacjami się zachwycałem cały czas :D
Na mnie bardzo duże wrażenie zrobił pokój w libertarii gdzie była cała ekipa Avery'ego.

@Cinkito: tak! kręciłem się tam kamerą chyba z 15 minut, ustawiałem z różnych stron żeby popatrzeć na tych piratów, każdy w innej pozie, każdy inaczej ubrany, co innego na stole przed nim, coś niesamowitego.
Fabularnie zdecydowanie pierwsza i druga część, są świetne. Trójka jest moim zdaniem najsłabsza, natomiast czwórka to udane pożegnanie z Drakiem. Po skończeniu gry łezka się zakręciła.
@advert pleja nabyłem w grudniu i pierwsze gry które z nią kupiłem to Doom i Uncharted 4 właśnie. U4 niby biegasz, skaczesz, strzelasz, jeździsz, pływasz, nurkujesz... Ale jakieś to takie miałkie dla mnie było ¯_(ツ)_/¯ Przeszedłem jakieś 70% i ją wywaliłem z dysku bo nie chciało mi się męczyć, byle ją przejść. Przehajpowana moim zdaniem, ale cieszę się, że Tobie się podobała :)
@nika_blue: Fakt, ale czysta chemia między aktorami w oryginalnej wersji jest nie do podrobienia. Uncharted IMO pod tym względem wymiata, bo dialogi są mega naturalne i aktorzy idealnie oddaje relacje między postaciami.

W PL dublażu mam zawsze wrażenie, że aktorzy nawet nie grali w grę wcześniej i nie czają zależności między postaciami przez co wszystko brzmi sztucznie. Tak jakby Jarka zagonili do budki i mu powiedzieli tylko "eee jesteś taki indiana
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spitalaj: Trojka to fabularna rysa na historii Uncharted, bardzo sie na niej zawiodłem.
W jedynke gralem niestety po dwojce i tylko jako tako fabularnie sie broniła, mechanika nie zestarzała się z godnością ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dwojeczka i Czworeczka to majstersztyki gier akcji, piękne są no ()