Wpis z mikrobloga

@szurszur:

Widzę obrońca dobrego imienia Ukraińców jak zawsze na posterunku

Zasłużyli, w znaczeniu są sobie sami winni złym traktowaniem Ukraińców. Przecież to to samo. A to nie jedyne kwiatki zrzucające winę na Polaków w tym materiale.

Ukraińska chełmszczyzna ci się podobała? Czemu tego i innych rzeczy nie komentujesz?
@JPRW:

Jak ktoś najpierw zabije twoja matkę, potem powie, że to przez to, że go źle traktowała, a potem powie, że powinniśmy żyć w pokoju i się wzajemnie szanować to ty pójdziesz z nim na piwo. Nie każdy jest tobą i nie każdy ot tak wybacza zabójstwo Matki. Ach jeszcze jednen powód może być takiego twojego podejścia do tego tematu, możesz przecież byc potomkiem tych co mordowali.

Ukraincy maja dziś problem
Widzę obrońca dobrego imienia Ukraińców jak zawsze na posterunku

Zasłużyli, w znaczeniu są sobie sami winni złym traktowaniem Ukraińców. Przecież to to samo.


@oydamoydam: Kolejny raz na zwykłe techniczne pytanie reagujesz personalnym atakiem. Brakuje Ci po prostu umiejętności prowadzenia rozmowy w cywilizowany sposób.
To nie jest to samo - zwrot ''zasłużyli sobie na rzeź'' oznacza poparcie dla tejże i uznanie jej za słuszną. Tego w filmie zdaje się nie ma chociaż
Tego w filmie zdaje się nie ma chociaż można do niejednego się przyczepić (po co więc koloryzować).


@szurszur: A według mnie zdaje się jest.

Wiesz co by było gdyby Niemcy zrobili dziś materiał o tym, że Żydzi są sobie sami wini Holocaustu?

Tabloidyzacja w postaci użycia zwrotu ,,zasłuzyli sobie na rzeź'' to była by najłagodniejsza reakcja całej cywilizowanej opinii światowej.

Tymczasem w Polsce taka sama reakcja na oburzające manipulacje ludobójców ukraińskich
Tabloidyzacja w postaci użycia zwrotu ,,zasłuzyli sobie na rzeź'' to była by najłagodniejsza reakcja całej cywilizowanej opinii światowej.


@oydamoydam:
Cąłej opini światowej? Na razie widże to Tylko Ty tak napisałes - chyba przesadzasz ze swoim ego

Według Twojej teorii dla Ciebie nie ma różnicy pomiedzy:
1) '' nienawisc Polaków do Zydów podsyciła wspołpraca części z nich z komunistami co przyczyniło się do pogromów''
a
2) ''Żydzi zasłużyli sobie na
@szurszur: Koleś trolujesz na tym wątku jakimś pobocznym temacikiem o jakoby moim nieprecyzyjnym zwrocie opisującym zalinkowany przeze mnie film. Nie odniosłeś się ani słowem o meritum czyli owym ukraińskim filmie z przedstawioną w nim kłamliwą historią stosunków polsko-ukrainskich i oskarżaniem w nim Polakow o prześladowania ukraińskiej mniejszości, które to prześladowania według twórców tego filmu przyczyniły się do rzezi Polaków. I o tym nie napisałeś ani słowa, zamiast tego zacząles bronić Ukraińców.
Koleś trolujesz na tym wątku jakimś pobocznym temacikiem

@oydamoydam: To nie jest poboczny temacik tylko 1/3 tego co napisałeś w pierwszym wpisie.
Do filmu się odniosłem piszac, że jest się w nim do czego przyczepić, ale nie ogladałem go całego poza kliknieciem w kilka miejsc, bo nie mam ostatnio czasu na ogladanie czy to ukraińskiej czy rosyjskiej propagandy.
Dlatego od razy zapytałem o miejsce gdzie jest mowa o ''zasłużeniu na rzeź''
@oydamoydam: nie ma na filmie poparcia słusznosci rzezi poprzez stwierdzenie ''Polacy sobie zasłużyli na rzeź''
Nie jestes nawet w stanie obronic tego co sam napisales czyli jest tak jak napisaem + podrasowales opis tresci filmu aby osiagnac wieksze wzburzenie
ciagle od tego uciekasz wymyslajac coraz to kolejne ataki i przezwiska na mnie
@szurszur:

Tak napisalem:,, na rzeź Polacy zasłużyli sobie między innymi burzeniem prawosławnych cerkwi na ukraińskiej chelmszczyznie.''

Synonimem słowa,, zasłużyć'' jest ,,zapracować''.
Sobie je zamień purysto językowy.

Film zaczyna się od tego, że Ukraincy cieszyli się z upadku Polski w 1939 i następnie film dowodzi, że to dlatego, bo Polacy prześladowali Ukraińców, i to znalazło swój finał w rzezi wołyńskiej.

Sens tego jest oczywisty - Polacy zapracowali sobie na rzeź.
@oydamoydam: ''Zasluzyc'' czyli odpowiedz (UPA) jest ''zasluzona'' a wiec ''sluszna''

zasłużenie- zgodnie z czyimiś zasługami, słusznie, tak, jak się komuś należy


tymczasem w filmie o mordowaniu mówi sie w negatywnym tonie co przeczy uzytemu w opisie zwrotowi
jeszcze zobacz sobie moja analogie pogormóchna zydach i powiedz czy nie razi Cie zdanie
'''Żydzi zasłużyli sobie na palenie w stodołach za kolaborację z komunstami''
jako streszczenie wypwowiedzi mówaiacych o tym ze