Wpis z mikrobloga

Boicie się dziadków za kierownicą?
A to młodzi kierowcy powodują większość wypadków. Nie bez powodu OC 18 latka jest średnio ponad 3x większe, niż 63 latka.
Ktoś mówił o zabieraniu prawa jazdy po 75 roku życia?

Prawo jazdy od 24 roku życia to jest pomysł.
#przemyslenia #prawojazdy
maszfajnedonice - Boicie się dziadków za kierownicą?
A to młodzi kierowcy powodują w...

źródło: comment_1593933719iIqlX0731i0gTeeCeRbdbH.jpg

Pobierz

Prawo jazdy od 24 roku życia

  • Jestem za 22.2% (1145)
  • Jestem przeciw 77.8% (4008)

Oddanych głosów: 5153

  • 130
@masz_fajne_donice: ja nie mówię że 16 latek powinien jeździć autem normalnym, ale myślę że dopuszczenie do ruchu takiego młodego człowieka jest jak najbardziej możliwe z pewnymi ograniczeniami prędkości. Może jakieś ograniczniki prędkości czy coś na samochód aby nie przekraczać prędkości powiedzmy 80 km/h czy 90 km/h. Ja mieszkam na wsi tutaj jeszcze się zdarza że 10 letnie dziecko jeździ traktorem na żniwach i wjeżdża w bramę składem z naczepą. Na wsi
Hmm, pamiętam jak byłem w liceum, jak przyszedł czas robienia prawek. Chłopaki się chwalili jak szybko jechali w terenie zabudowanym oraz jaki mandat dostali... Po kilku miesiącach od zrobienia prawa jazdy kilka osób miało za sobą już pierwszy wypadek XD.
Moim zdaniem należy ufać ale kontrolować xd. Niech sobie robią prawko od 18 lat, ale jak coś odwalą to proszę #!$%@?ć na rower.
@bambus94: Dlaczego poprodukcyjnym? Może według tego ile się produkuje. Prawa wyborcze ma mieć menel 40 letni żerujący na społeczeństwie a aktywny zawodowo 75 letni profesor fizyki już nie?

Niech prawa wyborcze będą proporcjonalne np. do składki ZUS. Za każde 1000 PLN oddane do ZUS 1 głos.

Dlaczego ZUS?
Bo wiele osób z działalnością nie wiąże przyszłości z krajem. Płacą minimum ZUS i odkładają sami żeby na starość sobie wyjechać.
Lepiej jak
Może być, ale nie ZUS a jakikolwiek zakład ubezpieczeniowy (obowiązkowy ZUS też powinien być zniesiony).


@bambus94: Tyle że jedynie wypłacalność ZUS jest bezpośrednio powiązany z ogólną sytuacją gospodarczą w PL. Czyli tym ile pracujący ludzie będą zarabiać. To #!$%@? system ale bardziej się już podmiotu z krajową gospodarką powiązać nie da.
A więc ludzie którzy na niego płacą bardzo powinni walczyć żeby ta gospodarka za 30-40 lat była w świetnym stanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@masz_fajne_donice: prawko mogłoby być od 21 roku życia. 18 to jest rzeczywiście trochę za wcześnie imo. 21 to tak optymalnie. A co do zabierania prawka, to zrobić po prostu testy co kilka lat dla wszystkich po 70tce i problem z głowy. Ci co się nadają, niech jeżdżą.
Po prostu jesteś młody, nie masz doświadczenie, to Twoja pierwsza styczność z tym.


@Lesna_Nimfa: Oczywiście że nie o brak doświadczenia chodzi. Nie bez powodu wiek na motocykle o sensownej mocy podniesiono do 21 lat. Mózg się kształtuje i wyrabia odpowiedzialność.
Nie przez brak umiejętności czy doświadczenia dwudziestoparolatkowie rozbijają się z dużymi prędkościami. To brawura chęć przyszpanowania, głupota dziecka.
@Anon_wluj: Powołuję się na koszty OC. Statystyki wyliczają specjaliści analitycy wzorami których byś nie ogarnął opartymi na danych z UFG gdzie jest zarejestrowane jakie szkody w jakim wieku się powoduje czyli w jakim wieku kierowcy płacący OC przynoszą ZYSK. Jak ktoś ma prawko to zna koszty OC dla poszczególnych grup wiekowych. A ten wątek nie jest raczej dla osób co nie mają prawa jazdy.
ale to nie jest tak że ludzie mający prawo jazdy powodują wypadki bo nie mają doświadczenia? To jak będziesz miał 24 lata i zero doświadczenia to wtedy juz będzie git tak?


@Invi12: To jest mały czynnik. Duży to brawura i głupota. Nie bez powodu prawo jazdy na mocniejsze motocykle od 21 roku życia przyniosło bardzo pozytywne efekty.
Młodzi ludzie czują się nieśmiertelni niezniszczalni i najlepsi. Bezpodstawnie.