Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kaaban: to sie ciesz. Az do czasu ze strzeli i cala elektronika w domu w #!$%@?. Zawsze jest ryzyko. Moim rodzicom poszly dwa tv, plyta indukcujna, pralka, zmywarka, mikrofalowka, komp, nie pamietam co jeszcze. Pisal do energetyki o odszkodowanie ale nie pamietam czy cos tam dostal. A i to nie tylko jemu bo sasiedzi taka sama sytuacja
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mam 30 lat, nigdy nic nie odłączałem, nigdy nic się nie spalilo. Ktoś wyżej tutaj dobrze napisał, nie zapomnijcie zakryć dziurek od klucza, komina i wentylacji, bo jest 0,00001% szans że wleci wam tamtędy piorun kulisty


@kaaban: no tak, nie zapomnij dodać, że nigdy dachówka ci na łeb nie spadła, więc to automatycznie musi oznaczać, że nikomu na świecie też xDD ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wystarczy kupić sobie zabezpieczenie od przepięć typ b i c oraz stosować dobre listwy przepieciowe i więcej nie trzeba. Piorun nie ma prawa nic zrobi.
  • Odpowiedz
@xMasiehx
@alcest
@Squatlifter
@Losowylogin1234
Akurat w piatek bylo wyladowanie w okolicy. Moja instalacja oberwala posrednio czyli przeszlo linia energetyczna. Monitor i router mi padl. Dziwne bo komputer, drukarka, lodowka, tv itp cale.
Ogolnie przepieciowki daja rade ale musi byc dobrze wykonana instalacja. Dobre uziemienie i ochronniki firmowe nie jakies chinczyki. Najlepsze beda Dehn. Ja takich nie mialem niestety bo stare budownictwo i i brak dobrego uziemienia ponizej 10ohm
  • Odpowiedz
@steemm wyladowanie w sieci odleglej o kilka km rozproszy sie na pobliskie instalacje. Ogolnie to kilkaset metrow max. W piatek mialem w promieniu 500m ludziom popalilo sprzety w tym mi. Warto inwestowac w ochronniki przepieciowe ale trzeba miec dobre uzieminie a w starym budownictwie tego brak.
  • Odpowiedz