Wpis z mikrobloga

Mireczki może Wy mi pomożecie bo już odpadam :( Na jutro chciałem przygotować importer do listy transportów dla klientów ale niestety nie mogę niczego wykombinować w jednym etapie. Praktycznie całe gotowe ale jak do cholery sortować te dane tak, aby wszystkie artykuły również zostały pod danym transportem. Chciałbym sortować zamówienia które są podkreślone zielonym kolorem według przedziału godzinowego (zaznaczenie czerwonymi kółkami). Jak się możecie domyślić - zielone komórki zostają na samej górze a białe na dole i nie ma ładu ani składu. Zdjęcie poniżej
#informatyka #excel #pracbaza #it #programowanie
Pobierz KomentarzZbedny - Mireczki może Wy mi pomożecie bo już odpadam :( Na jutro chciałem p...
źródło: comment_1594067832dITySIv10SQ0591FAKNgbr.jpg
  • 7
@KomentarzZbedny:

Glosno mysle:

Jesli excel jest traktowany jako strukturalna baza danych, to trzeba zastosowac podejscie bazodanowe.

W accessie mialbys te dane podzielone na tabele, np. transport (id, cena, data, godzina...) i detale-transport (idtransport, #!$%@? z innych kolumn). Czyli kazde szczegoly transportu maja informacje o idtransportu, a data moze zostac pobrana z transport. Odpowiednie zapytanie i wynik w postaci tabeli, np. Idtransport, data, cena, szczegoly.../podsumowania/cokolwiek.

Skoro masz to w excelu, to by