Wpis z mikrobloga

Zrozumcie absurd, że ludzie którzy 40-50 lat temu czynnie walczyli z komunizmem/ w większym lub mniejszym stopniu zostali nim dotknięci, mieli jakiekolwiek ideały, ale przede wszystkim pamiętają tamten ustrój w niedziele zagłosują za marionetką i powolnym powrotem do ustroju autorytarnego. Chyba nikt myślący chociaż raz dziennie nie wątpi w to, że po sądach przyjdzie czas na mass media lub na wprowadzenie propagandy na uniwerkach. Czy na serio Polacy sprzedali się za 114e i 13nastkę? Czynnik ekonomiczny jest tutaj głównym katalizatorem czy może zwyczajnie jesteśmy głupim narodem i chcemy by sterował nami gość z kotem na kolanach, reprezentowany przez gościa który nie potrafi porozmawiać po angielsku. Jest mi zwyczajnie przykro, że pokolenie naszych rodziców i dziadków dało się tak łatwo zaślepić. Jeszcze bardziej boje się, że mam racje
#wybory #oswiadczenie #komunizm
Pobierz
źródło: comment_1594109406no9snFWDwYKM9QPw8330pO.jpg
  • 5
@RwandyjskiFront: nie znam super dobrze historii, ale czy troszke nie było tak, że największe strajki i obruszenie było przy jakiś kryzysach ekonomicznych itd? wydaje mi się, że ta narracja jak to wszyscy nienawidzili komuny jest trochę na wyrost. Większość ludzi, póki ma żarcie i podstawowe dobra nie będzie się wielce #!$%@?ć, że media są zawłaszczone i nie ma "wolności". Więc odpowiadając na pytanie: tak, sporo ludzi się sprzedało za socjal :)