Wpis z mikrobloga

Na dzisiejszym AMA warto podziękować potężnemu prezydentowi za 400+ dla samozatrudnionych, bo dokładnie o tyle podrożały składki na ZUS za jego kadencji. Ale nas przedsiębiorców można eksploatować jak dojną krowę, "elity" mają spłacać długi wobec reszty narodu.

#polityka #wybory #ama #bekazpisu
smutny_przerebel - Na dzisiejszym AMA warto podziękować potężnemu prezydentowi za 400...

źródło: comment_1594195680716AhlZJXWNPoALOhy7o58.jpg

Pobierz
  • 23
@smutny_przerebel: najlepsze jest to że podnosząc mininalną do budżetu trafia więcej niż do pracownika między innymi przez wzrost ZUSu dla samozatrudnionych xD

I powiem Ci co prezydent ci odpowie, że obniżyli ZUS dla tych najmniej zarabiających (szkoda że obchodzi ich tylko przychód a nie dochód).
@smutny_przerebel: no i jaką mam pewność, że Rafał coś z tym zrobi? on nic z tym nie zrobi i bez problemu zaklepie następny wzrost płacy minimalnej o ile takie coś wyjdzie. PO zbłaźniło się już wielokrotnie, nie tknę tego badziewia, PISu oczywiście też nie.

Ogólnie zarabiałem i za PO, zarabiam i teraz. Nie narzekam, a ZUS trzeba reformować (potężnie)/zaorać, a nie cieszyć się, że składka poszło do góry tylko 100zł.
@smutny_przerebel: i znów skupiasz się na szczegółach, a nie na całości. TVP należy sprywatyzować, a nie walczyć o jej bezstronność (xD) czy inne aspekty.

Naciskam na PO, bo po nie trawię tej bandy looserów, PISu też nie trawię, ale z innych względów. W skrócie, bo pisałem o tym wielokrotnie:

zaszczucie Cimoszewicza, liberalnejk części SLD, 3x15, OFE, ustawa śmieciowa, w moim regionie zabranie środków na S74 i opóźnienie tej drogi na co
@Student_AWAS "TVP należy sprywatyzować".

Dokładnie tak jak zusu nie podwyższać, konstytucje szanować, socjalu nie rozdawać. Bardzo proste i szybkie rozwiązania.

W AMA z PAD będziesz mógł przedstawić swoje argumenty szerszemu gronu odbiorców, myślę że z entuzjazmem na nie zareagują, w szczególności na te o uciemiężeniu SLD.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smutny_przerebel: jako lewak uważam, że każdy pracownik powinien dostawać wypłatę brutto i każdy pracownik od tego powinien sam opłacać cały ten szajs. Może kilku wujków, którzy pracują na tego złodzieja by przejrzało na oczy
@linijkana20cm tak symetrysto, składkę za ZUS też w procentach przelewam. W tym tempie to pod koniec drugiej kadencji Dudy będziemy płacili 2000zl, czyli jedyne 30% więcej względem poprzednich lat, więc nic się nie stało, prawda?


SYMETRYSTO
SYMETRYSTO
SYMETRYSTO

SYMETRYSTO


@smutny_przerebel: masz neuropku nad wyraz bogate słownictwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

budżet - rośnie wykładniczo
PKB - rośnie wykładniczo
inflacja - rośnie wykładniczo
podatki - rosną wykładniczo
wskaźniki
@linijkana20cm no spoko, dzięki za wyjaśnienie. Zatem wykładniczego wzrostu nie zahamuje nawet prezydent niskich podatków. Wedle Twej wykładni skazani jesteśmy na wysoką inflację, podatki i wszelkie składki. Nic nie jesteśmy w stanie zrobić, cywilizacje przerasta wzrost wykładniczy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Sugeruje podesłać te informacje do prezydenckiego sztabu, wzrost wykładniczy może uratować jego dzisiejsze zaoranie.

Widzę, że usilnie starasz się ośmieszyć rozmówcę, szkoda tylko, że nie za pomocą