Wpis z mikrobloga

@mirabelka_M powodzenia mirabelko :) ja zdjęłam aparat w marcu po 1,5 roku noszenia. Ulga niesamowita, jak i efekt :) podliczyłam sobie koszty całego leczenia i wyszło mi ok. 10 tys. zł. Suma spora, ale uważam, że warto było. Teraz mam okres retencji.
Polecam kupno irygatora. Bardzo pomaga w czyszczeniu aparatu i zębów ;)
@Roxi5017: Ja testowałem wszystko chyba oprócz różowych ;) najgorsze chyba żółte. Zawsze miałem jakiś fun przy wyborze i patrzeniu jak to się prezentuje :) a zdjęcie aparatu to już mega radość - człowiek długo czeka na finalny efekt ale warto.
@interpenetrate: Aparat to nie tylko kwestia estetyki ale takze higieny i zdrowia. U mnie ulozenie zebow powoduje, ze jezyk cofa mi sie (roluje do tylu) przez co moge miec w przyszlosci problem z dotlenieniem. Co wiecej, chorowalem wczesniej sporo na zatoki oraz doswiadczylem zlamanianosa z zakrzywieniem przegrodyp co juz samo w sobie powoduje kiepski przeplyw tlenu. Uprawiam duzo sportu i czasami daje sie to wez znaki.

Idac dalej, krzywe zeby to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Roxi5017: a nie wiem, bardzo możliwe że tak trzeba było :D
@odidouo1: no właśnie po 1 kontroli ocenią jak mi idzie czyszczenie i narazie nie kupuje. Gratki i zazdro, że już za Tobą :3
@justnormalguy2: ale głupotkę zrobiłeś, ale wiadomo jak to dzieci. Stabilnie było, nastawiłam się że nie będę mogła jeść ale tylko przód mnie bolał trochę. Kwestia tygodnia i ból minął, może 2 dni były faktycznie takie
@mirabelka_M: gratulacje i powodzenia, sam mam 32 lata i od 2 miesięcy noszę aparat. Łączny koszt 6500 EUR, duża niewygoda (nie mogę jeszcze nawet zagryźć zębów, zamki zachodzą na siebie przed nachylone do wewnątrz jamy ustnej żeby trzonowe i przedtrzonowe). Mam nadzieję, że będzie warto. Jakieś zmiany już widać, najgorsze jak dla mnie jest chyba czyszczenie tego ustrojstwa. 30-35 minut codziennie wieczorem powoli zaczyna irytować, na szczęście istnieją podcasty, których można
@mirabelka_M: Ja górę nosiłam 2 lata a dół 3, trochę jedynki mi się zaczęły nakładać na siebie, musiałam długo nosić bo dół miałam dosyć krzywy i za mała szczeka, wiec dodatkowo jeszcze nosiłam na podniebieniu rozpórkę przez 6msc, trochę żal był przy zdjęciu aparatu, jakoś się człowiek przyzwyczaja. Wiadomo teraz na dole mam retainer