Wpis z mikrobloga

@mirabelka_M: fajnie, ale krzywe zęby to nie źródło problemu, tylko symptom. Aparat, szczególnie w młodym wieku, prostuje zęby, ale często prowadzi do nieprawidłowego rozwoju twarzoczaszki
@Stah-Schek: To zależy. Większość osób nie boli aż tak, mnie bolało na tyle, że przez pierwsze 1.5 tygodnia schudłam 3 kg, bo nic nie jadłam, nie byłam w stanie. Już mi się słabo robiło i byłam spanikowana, kiedy to się skończy. Co ciekawe, po wizytach kontrolnych i zmianie łuków nie boli mnie nic a nic.

@BiletNaKrucjate:

ż się właśnie zastanawiam nad pójściem do ortodonty z powodu zbyt wysuniętej górnej szczęki.Ile
@mirabelka_M: też muszę założyć, już drugi stomatolog mi zalecił konsultację, bo mam trochę przesuniętą szczękę dolną i łuki na.siebie nie nachodzą tak równo, jak powinny. Ale się trochę.cykam, bo mam okropnie słabe szkliwo, mimo fluoryzacji i innych bajerow.
@blaszkeN: pierdzielenie - każdy inaczej odczuwa aparat, w ten sam dzień co założyłam jadłam gołąbki na obiad. Zęby trochę wrażliwe były przez 2 tygodnie, a tak to luz. Jadłam wszystko, nie wiem po co wcześniej nakupiłam serków i inne płynne rzeczy do jedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nemiroff90:

włosy się zaczepiają o aparat?

Mi się zaczepiają jak wieje wiatr XD Muszę je wyciągać z zamków

@ morti92

Już nawet miałem kasę na to ale znajoma mi powiedziała że nie można jeść wielu rzeczy jak się ma aparat i uciekłem z gabinetu


Można, tylko trzeba jeść ostrożniej twarde rzeczy. Czipsy jem na luzie, tylko staram się je gryźć siódemkami. I w towarzystwie trzeba uważać, czy aby nie masz całego
@mirabelka_M: ja mam ceramiczny na gorze i stalowy na dole. Pierwsze 2-3 ce bolalo pomkazdym naciaganiu. Teraz juz jest looz. Ja mam wyjatkowo krzywa szczeke ale juz widze roznice. Mi chca szczeke przedluzac. Zobaczymy co bedzie.
@mirabelka_M A jak wygląda teraz sytuacja z leczeniem zębów? Bo chciałbym zacząć ale nie wiem czy przez obecną sytuacje z wirusem można bo słyszałem, że stomatolodzy przyjmują tylko osoby z nagłymi przypadkami tj. ból zęba itp.