Wpis z mikrobloga

@mirabelka_M: Mój chłopak nosi te nakładki. Zdecydował się na nie, bo boi się bólu, a jego problem wynika jedynie z braku wielu zębów (nie wykształciły mu się), te, które miał rosły krzywo i szybko się ścierały
@mirabelka_M polecam jak będziesz zdejmować aparat zrobić zdjęcie panoramiczne szczęki. Ja tego nie zrobiłem i miałem powikłania z jednym zębem. Nic przyjemnego, ale w skrócie zdrowy ząb zaczął psuć się od dołu, bo aparat na zęby podarował ząb do linii zębów i wyciągnął go na tyle do góry, że powstała mikro szczelina u podstawy zęba i zaczął psuć się od dołu :((. Musiałem go kanałowi leczyć. Dolna lewa czwórka. Najgorsze jest to,
@dildo-vaggins jak robiłem 3 lata temu za całość (aparat na 2 łuki plus wszystkie wizyty kontrolne) wyszło prawie 10k, bez paru stówek (nosiłem lekko ponad 2 lata). Pytałem znajomego, który też nosił i też mu gdzieś tyle wyszło.
Koszt jest mocno uzależniony od stopnia skrzywienia zębów/zgryzu. Ja miałem ten samozaciskajacy się, zewnętrzny, nazwa mi wyleciała z głowy. Robiłem w Krakowie
@helga-von-klusken: akurat do najlepszej to jej daleko.

Ogolnie najlepsza inwestycja to zdrowa dieta i aktywnosc fizyczna. Leoze krazenie, leosza postawa, lepsze dzialaniemiesnu, lepsze wydzuelanie hormonow i zdrowsza gospodarka hormonalna, lepsze samoloczucie, lepsze wysypianie sie, no i oczywiscie lepszy wyglad.

Oczywiscie zeby sa wazne ale nawet nie maja podjazdu do diety i cwiczen