Wpis z mikrobloga

Witam Mirki

W związku z tym, że w naszym kraju zapanuje znowu pełną gębą komunizm rozważamy #emigracja. Narazie radzimy sobie dobrze finansowo i nawet zaczęliśmy budowe domu ale powoli mamy dość tej propagandy, szczucia ludzi na siebie itp. Ja pracuje jako kierowca, żona jako pielęgniarka. Mamy mała dwuletnią córkę. Zastanawiamy sie nad #niemcy lub #szwajcaria.
Po wakacjach mamy zamiar isc na kurs języka.
Czy moja żona znajdzie sobie bezproblemu prace w tych krajach?
Jak cena wynajmu?
Czy ciężko bedzie z małym dzieckiem?

Prosze o cenne rady i wskazówki( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 81
@Buchozol: jak masz dosyć propagandy, to wyłącz tv. Na początek wystarczy. A potem odpowiedz sobie na pytanie jak kolejkujesz sobie priorytety. Bo mam wrażenie, że masz wystarczająco dużą motywację do tego, by coś w swoim życiu zmienić, chociaż jednocześnie budujesz dom, co jest raczej deklaracją woli przywiązania do miejsca. Natomiast o tym, dokąd chciałbyś się przemieścić masz iluzoryczne przekonanie, że są to miejsca wolne od problemów, propagandy i że sam też
@qrcok: Nie oglądam wgl tv. Buduje dom ale zawsze moge trochę przystopować, zrobic to później i miec domek na starość lub na wakacje. Nie jestem głupi i wiem ze nigdzie nie jest idealnie ale wiem tez, że w wielu miejscach jest lepiej niz u nas. Dzięki za ten kom. Dałeś troche do myślenia
@Dentka7: Niemcy, dlatego że to duży kraj z wielką gospodarka z mnóstwem pracy i cenami w sklepach bardzo podobnymi do naszych. No i blisko domu, który jednak czasmi chciałbym odwiedzić.