Wpis z mikrobloga

Mirasy zamierzam zmienić auto. Budżet +/- 35tys. Głównie miasto, od czasu dłuższa trasa +200km. Auta które mi się najbardziej podobają to VW scirocco bądź bmw e92. Naczytałem się że silniki w tych modelach nie należą do najmniej awaryjnych. Liczę się z tym że nie są to nowe auta ale zależy mi na tym aby w dłuższym czasie auto nie wywróciło portfela do góry nogami. Może podzieliłby się ktoś opinią czy warto wgl się w to pakować w takim budżecie i jakie silniki wziąć pod uwagę? #motoryzacja #bmw #scirocco
  • 11
@Czarny069 ogólnie nie warto ale znajdzie się jakiś Mirek co ma wloszyl drugie tyle i będzie chwalił. E92 ciezkie i żeby dawało frajdę to trzeba mieć mocny silnik diesle kopciuchy z wyciętymi dpfami odrzucają awaryjnością dookoła pancernego słupka. Benzyny im młodsze tym gorsze w bmw. Na VW się nie znam, też kiedyś myślałem nad tym modelem ale silniki benzynowe były awaryjne z tym budżetem, podobno młodsze są poprawione. sam się wyleczyłem z
@Czarny069: myśle że za 35k można spokojnie coś znaleźć, zależy jak świeży chcesz, też zastanawiałem się nad VW jednak tfsi odrzuciły a diesla nie chciałem, ostatecznie e92 2.0b może nie szatan ale nie oszukujmy się jeżdżąc po mieście nie poszalejesz a koni to my chyba ze 150, więc tak czy siak mi wystarcza na zwykłą jazdę a i spalanie chyba nie najgorsze bo około 8L w miejskim/około miejskim, w trasie w
Auta które mi się najbardziej podobają to VW scirocco bądź bmw e92


@Czarny069: woda i ogień, zupełnie inne charaktery aut. Przednionapędowy golf w trochę innej budzie vs 3er coupe rwd. Jeździłeś już którymś z nich?
e92 2.0b może nie szatan ale nie oszukujmy się jeżdżąc po mieście nie poszalejesz


@Larkin21: ja tam upalam 335i po mieście ()

w trasie w dobrych warunkach ok 140km/h da się poniżej 8L


@Larkin21: na diesla to słabo, tempomat przy 2x mocniejszym 335i pokazuje przy 140km/h 8-9l

Prawdziwa różnica jest po mieście gdzie spalanie x2
@Larkin21
@Atreyu
Przypuszczam że do małych przebiegów lepsza będzie benzyna. Jakiś konkretny silnik można polecić 2, 2,5? Jak wygląda sprawa ze skrzyniami? Osobiście preferowałbym automat. Czy to dobry wybór?
mam ten niby awaryjny silnik 1.4 tsi i nic mu niedolega, to się powoli zaczyna robić legenda, niż to jak to wygląda w rzeczywistości. myślę że te faktycznie awaryjne są już powymieniane, bo problem jakiś byl do 2010 rocznika, 10 lat żaden by się nie uchował jakby był awaryjny bez remontu. także na to stary nie patrz, patrz jak na każde standardowe auto przy zakupie
@Atreyu jeżeli ktoś dbał, jak nie dbał i po zmianie właściciela i stylu jazdy sprzęgło hk do wymiany to lekko 4-5k. Jak ktoś dbał to też fajnie dalej dbać i np wymiana oleju w takiej skrzyni razem miskofiltrem to ponad 1k. Pomijajac częste wadliwe wymienniki ciepła (chłodzenie skrzyni) dzięki którym samochód będzie nie dogrzany i dpf się nie będzie wypalał (o ile jesxze go ma) ale można dołożyć dodatkowy termostat... Ogólnie wiele