Wpis z mikrobloga

#programista15k pomóżcie mireczki (,)

Zasadniczo dużo zajmowałem się frontem i zamierzam sobie łyknąć teraz jakąś technologię backową, więc powróciłem do mojej dawnej miłości jaką jest C# i chciałem podłubać coś w .NET Core.

Problem polega na tym, że ASP.NET Core nie wydaje się być technologią do robienia drobniejszych projektów, a prawdę mówiąc głównie takimi się zajmuję.
Brakuje mi mocno w tej technologii takiego rapid devu, gdzie siadasz, cyk, cyk i już masz MVP, a potem cyk, cyk i rozwijasz projekt dalej, wydaje się, że ASP.NET głownie przeznaczona jest do dużych apek biznesowych, a jako student jeszcze długo takich nie liznę, chyba, że dostanę robotę gdzieś w korpo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Technologią, w której lubię dłubać i która jest turboszybka jest Django, gdzie znając Pythona dużo gorzej niż C# pyknąłem coś dużo sensowniejszego w dużo krótszym czasie.

Szkoda mi trochę wiedzy jaką posiadam z C#, ale mordowanie się z .NETem sprawia że mnie głowa boli. Pokaźna dokumentacja nie pomaga ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I teraz pytanie do ludzi z większym doświadczeniem niż moje, skromne.
Iść za większą przyjemnością z kodowania, olać czas spędzony na C# i lecieć z Django drobniejsze projekty do portfolio, czy jednak dłubać dalej ten .NET, proszę o poradę () Nie wiem co bardziej zaplusuje w przyszłości, w kontekście przyszłej poważnej pracy, co da więcej praktycznej wiedzy.

#programowanie #it #django #aspnet #python #csharp
  • 10
  • Odpowiedz
Python ma mocną tendencje wzrostową w ostatnich latach. Nie jest idealny, ale przyjemnie się z nim pracuje. Gdyby tylko typowanie było lepsze (Guido ty c00rvo)...

Odpal sobie książkę Two Scoops of Django, popracuj nad jakimś opensource w django i będzie git.
  • Odpowiedz
@d3lusxx: hmm, nie bardzo rozumiem, czemu piszesz, ze .net core nie nadaje sie do szybkiego wyprodukowania mvp.
- Pelne webapi stawiasz w godzine.
- Podpinasz entity framework, ogarniasz jak dzialaja code-first i migracje, a potem tworzysz sobie encje (jako klasy w kodzie), pyk, sama sie z tego robi baza.
- Dostawiasz OData i masz "za darmo" web api razem ze stronicowaniem, wybieraniem pol i rozwijaniem encji pokrewnych.
- Podpinasz co trzeba
  • Odpowiedz
@d3lusxx: Niezależnie jaką technologie wybierzesz to nie wydaje mi się sensowne żebyś się kierował rapid devem. Ostatecznie I tak będziesz pracował w dużych projektach i dobrze jest robić dłużej ale sensowniej (w kontekście architektury) niż cyk pyk myk ;) (niezależnie czy wybierzesz Pythona czy C#)
  • Odpowiedz
@GandalfPl: @d3lusxx:
Op napisal, co napisal, bo nie zrobil zbyt dobrego researchu... Net Core jest jedna z najzajebistszych platform webowych w ogole. Z rzeczy, ktore Op poruszyl najdziwniejsza wydaje sie brak mozliwosci szybkiego postawienia MVC. Przeciez z poziomu Visual Studio mamy do wyboru gotowe szablony projektow, a juz na pewno MVC! Do tego napisanie od zera przyzwoitej aplikacji to maks 2h roboty.
Wydaje mi sie, ze Op po prostu nie
  • Odpowiedz
@user-agent-switcher: Być może jest to wina słabego researchu.
Po prostu (moim zdaniem, co warto podkreślić), próg wejścia jest w .NET Core wyżej.
Zaczynając pracę z tą platformą częściej muszę googlować co się dzieje w danym rozdziale dokumentacji, niż w Django, w którym choćby rejestracja modeli czy przygotowanie logowania i rejestracji to jest 10 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale może masz rację i niepotrzebnie się
  • Odpowiedz
@d3lusxx: Nie ma zadnego problemu i to jest w tym wszystkim najlepsze. Django jest pelnoprawnym i szanowanym frameworkiem, na ktory jak najbardziej jest wziecie. Jesli Ci sie podoba i dobrze Ci sie w nim pracuje, to masz problem rozwiazany :)
Jak juz sie ogarniesz niezle z tym Django, to mam wrazenie, ze wejscie w kazdy inny framework backendowy bedzie dla Ciebie latwiejsze. Takze jakby cos bylo nie tak z tym Django,
  • Odpowiedz