Wpis z mikrobloga

@rafalewtrancamsie: Postrzeganie śmierci w wojnie jako umieranie za ojczyznę to moim zdaniem głupota. Na przykładzie Iraku, Afganistanu, żołnierze Polskiego kontyngentu umierali za interes amerykański poprzez głupotę polityków. Na przykładzie II wojny światowej, ludzie umierali w obronie wolności, w obronie własnych rodzin, lecz także za "wodza" i z nienawiści w przypadku ruskich czy niemców. Każdy kraj uczestniczący w jakimkolwiek konflikcie zbrojnym posiada różne cechy motywacji do walki, czy obrona czy atak, rzadko
  • Odpowiedz
@tinder_project

@rafalewtrancamsie: niech zdychają debile, ja potem przyjdę na pogorzelisko, ktoś będzie się musiał zająć tymi kobietami, które przeżyją xD


Zapomnij, tymi kobietami to się zajmą Chad-y które tę wojnę wygrają. Ty dalej będziesz siedział w swojej piwnicy i pisał głupie posty na wykop.ru. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@rafalewtrancamsie: moim zdaniem większość ludzi podpietych do patriotycznego poświęcania sie czemus więcej czyli szeroko rozumianej ojczyzny tutaj krajowi urodzenia walczyli glownie w swoich prywatnych sprawach. Np zeby mu nie rozkradli gospodarstwa, dobytku nie zabili najbliższych czyt. zony, dzieci rodzicow.
  • Odpowiedz
@kurde-moje-pole:

To chyba zależy tylko i wyłącznie od osoby za

co umiera czy zostaje ranna a nie od widzimisię > ludzi z internetu.

To napisałem w swoim komentarzu

Na siłę na misję nikogo nie brali więc wkładanie > tym, którzy zginęli w usta, że "umarali za

amerykańskie interesy" jest co najmnie

idiotyczne.

Nie zrozumiałeś, misje były dobrowolne i ludzie jeździli z różnych powodów na misje, od takich co jechali po pieniądze
  • Odpowiedz
  • 1
Patriotyzm do dla mnie walka o miejsca i ludzi których kocham i to nie musi być cały kraj ale np. Moje Miasto.

PS. Mi się wydaje, że jeśli będzie wojna to będzie więcej wojennych #!$%@? dających dupy żołnierzom wrogiego wojska niż jak było podczas II WOJNY ŚWIATOWEJ.
  • Odpowiedz
  • 0
@rafalewtrancamsie To nie jest głupota. Głupotą jest twój komentarz, który spłyca temat do słowa głupota.

Rozumiem, że ty byś podkulił ogon, gdyby np. islamskie państwo zaatakowało kraj, bo tobie jest obojętnie jak będą traktowane twoje dzieci w państwie, gdzie panuje szariat.
  • Odpowiedz
Jak to pisał Horacy: dulce et decorum est pro patria mori, sed dulcius est pro patria vivere - słodko i zaszczytnie jest umierać dla ojczyzny, lecz słodziej jest dla niej żyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz