Wpis z mikrobloga

Na filmie widzimy osoby na rowerach jadące po chodniku. Oraz rowerzystkę jadącą prawidłowo po ulicy, wyprzedzaną niezgodnie z przepisami przez kierowcę, który nie może zaczekać 10 -15 s by manewr wykonać bezpiecznie i przepisowo.

Opis od autorki filmu:

Kolejny władca prostej i bezpieczeństwa drogowego: kierowca celowo wyprzedza rower na centymetry nie mając miejsca do wykonania bezpiecznego, przepisowego manewru (auta z naprzeciwka). Na początku jedzie chwile z boku kola roweru, następnie wciska się i spycha rowerzystkę i wyprzedza na żyletkę. Niewzruszony ostrzegawczym sygnałem, ze stwarza zagrożenie.


#rower #bezpieczenstwo #polskiedrogi #kulturajazdy #rowerzysci #rowerzystka
reddin - Na filmie widzimy osoby na rowerach jadące po chodniku. Oraz rowerzystkę jad...
  • 108
A masz znaki które to określają?


@reddin: To że nie ma ich na filmie nie oznacza, że ich nie ma. Znaki nie muszą być powtarzane co chwile, jeśli nie ma skrzyżowania.
Widzę natomiast:
-wyasfaltowaną powierzchnię
-łagodnie poprowadzoną przy wjazdach na posesję
-znaki drogowe wykonane tak, by były widoczne dla kierowców i bezpieczne dla rowerzystów
-w ostatnich sekundach widzę znak D-6b (przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów)

To z pewnością jest
To że nie ma ich na filmie nie oznacza, że ich nie ma. Znaki nie muszą być powtarzane co chwile, jeśli nie ma skrzyżowania.


Muszą.

Widzę natomiast:

-wyasfaltowaną powierzchnię

-łagodnie poprowadzoną przy wjazdach na posesję

-znaki drogowe wykonane tak, by były widoczne dla kierowców i bezpieczne dla rowerzystów

-w ostatnich sekundach widzę znak D-6b (przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów)

To z pewnością jest zwykły chodnik XD


@mayek: Kierujący pojazdem
reddin - > To że nie ma ich na filmie nie oznacza, że ich nie ma. Znaki nie muszą być...

źródło: comment_1595575176Vrs5bNwvlI8UbyXgbrhl2k.jpg

Pobierz
Na podstawie


@reddin: Nie mam możliwości w tym momencie by zapoznać się z 200 stronicowym dokumentem. Napisz mi proszę, gdzie jest napisane że ścieżki rowerowe muszą być oznaczone przy każdym wyjeździe z bramy?

Napisz mi też jak wytłumaczysz obecność na końcu filmu znaku "przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów"?
Trójka rowerzystów na tym filmiku jakoś jedzie bezpiecznie i (chyba) wydajnie chociaż nie wiem co masz na myśli pisząc „wydajna”.


@wydac_Jadzke_za_Kokeszke: Jak im wyjedzie merc za bańkę z bocznej ulicy to jadąc chodnikiem będą winni kolizji.
Na podstawie https://www.gov.pl/web/infrastruktura/wytyczne-bezpiecznego-ruchu-rowerowego


@reddin: to jest jakieś opracowanie i zalecenia a nie przepisy. Do przepisów się tylko odwołują. Przejrzałem na szybko część dotyczącą oznakowania i nie widzę nic, co by wykraczało poza obowiązek informowania znakami pion/poziom po każdym skrzyżowaniu. Kiedyś przeczytam całość.
I znów, na filmie nie widzimy skrzyżowania, więc nie widzimy czy to jest droga rowerowa, czy jakiś CPR itd.
Także nadal nic nie wiemy XD